Hlavní navigace

Eee PC S101 ve třech barvách

16. 11. 2008

Sdílet

Zdroj: Redakce

Asus představil nové Eee PC S101, navržené speciálně pro jedince, kteří chtějí držet krok s módními trendy a kteří považují eleganci za jeden z klíčových elementů úspěchu. Eee PC S101 je vyrobeno v souladu se zavedeným průmyslovým standardem svých předchůdců, včetně ergonomie a funkcí, avšak navíc se může pochlubit kompletně přepracovaným zevnějškem ve třech barevných provedeních ‚Äî hnědém, champagne a grafitovém ‚Äî která jsou umocněna pěknými detaily v podobě prvotřídního povrchu vyrobeného technologií Infusion a pantů zdobených krystaly.

Elegance na cestách

Díky velmi elegantnímu provedení a štíhlému profilu tvoří Eee PC S101 překrásný doplněk ‚Ä®k jakémukoliv oděvu. Jelikož Eee PC S101 váží pouhý 1 kg a pyšní se tloušťkou 1,8 cm, dodává všem uživatelům nenucený šarm, aniž by za něj zaplatili bolavými zády, jak tomu ‚Ä®u běžných notebooků často bývá. Aby předností tohoto počítače nebylo málo, vzhledem ke svým proporcím se vejde prakticky do jakékoliv brašny.

Vše podstatné

Poutavá elegance a výjimečně pohodlná přenosnost nejsou jedinými přednostmi Eee PC S101 - stejných kvalit dosáhly také jeho funkce. Eee PC S101 podporuje bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n, které dovoluje vysokorychlostní připojení k internetu prakticky odkudkoliv. Kromě toho mohou uživatelé využít technologii Bluetooth V2.0, která zajišťuje rychlé a pohodlné připojení celé řady kompatibilních zařízení.

Ke každému Eee PC S101 navíc zákazník získá 20 GB šifrovaného úložného prostoru na internetu, který je známý pod názvem Eee Storage a umožní uživatelům ukládat či stahovat jejich důležité dokumenty nebo multimediální soubory bezpečně, kdykoliv a odkudkoliv. Dalším pomocníkem, který uchovává data Eee PC S101 v klidu a bezpečí, je disk Solid State Drive (SSD) odolný proti otřesům, který udržuje integritu uložených dat dokonce i v případě, kdy je vystaven nárazům či otřesům. Další nespornou výhodou SSD disků je prakticky bezhlučný provoz a výrazně nižší spotřeba energie ve srovnání s tradičními pevnými disky. SSD disky jsou dodávány až do kapacity 64 GB. K završení všestrannosti úložných možností je Eee PC S101 vybaveno integrovanou čtečkou paměťových karet 4 v 1, která podporuje více formátů než předchozí modely Eee PC. Mezi podporované formáty paměťových karet patří MMC, SD, Memory Stick a MS-PRO.

Další nepostradatelnou součástí Eee PC S101 je 10,2" širokoúhlý aktivní TFT displej s LED podsvícením, který dokáže zobrazit jakýkoliv obsah v rozlišení až WSVGA, čímž nabízí více než dostatečný prostor pro prohlížení dokumentů a sledování multimédií. Technologie Super Hybrid Engine zajišťuje až 5hodinovou výdrž baterie

Eee PC S101 je vybaveno technologií Super Hybrid Engine (SHE), která výrazně zvyšuje energetickou účinnost. Uživatelé tak mají k dispozici mnohem delší výdrž baterie na jedno nabití, a to až pět hodin nepřetržitého provozu. Uživatelé mohou pomocí technologie SHE volit z několika režimů výkonu a spotřeby energie, které jim umožní snadno a rychle vybrat takové nastavení, které bude přesně odpovídat jejich aktuálním potřebám.

MM_AI

Operační systém dle libosti a preferencí

S ohledem na všechny uživatele napříč všemi úrovněmi zkušeností s výpočetní technikou je Eee PC S101 k dodání buď s operačním systémem Microsoft Windows, nebo GNU Linux. Verze počítačů s OS Microsoft Windows nabízejí své služby především mírně pokročilým až zkušeným uživatelům - umožňují celou řadu nastavení a podporují více aplikací. Integrované funkce Windows Live Messenger a Windows Live Mail zajistí dokonalé uspokojení komunikačních potřeb uživatelů a kancelářský balík Microsoft Works jim dodá vše potřebné pro efektivní práci v kanceláři i na cestách. Na druhé straně méně zkušení uživatelé zřejmě upřednostní jednoduché ovládání pomocí ikon, které nabízí verze počítačů s Linuxem. Výhodou počítačů s tímto systémem je více než 50 předinstalovaných aplikací, které zvyšují produktivitu při učení i práci a nabízejí také možnosti multimediální zábavy.

Asus Eee PC S101 bude v prodeji od konce listopadu za doporučenou koncovou cenu 14 990 korun.

Parametry Eee PC S101

 • Operační systém: Windows¬Æ XP Home ‚Ä®GNU Linux
 • Displej: 10,2" širokoúhlý aktivní TFT displej s LED podsvícením, rozlišení WSVGA 1024×600, ‚Ä®252 tisíc barev
 • CPU: Intel Atom
 • Čipová sada: Intel 945GSE
 • LAN: Řadič 10/100 Mb/s Fast Ethernet na základní desce
 • WLAN: 802.11n
 • Bluetooth V2.0
 • Operační paměť: 1 GB (DDR2)
 • Úložiště: Solid State Drive 16 GB / 32 GB / 64 GB
 • Rozhraní: 1 × VGA port, 3 × USB 2.0, 1 × LAN RJ-45, 2 × audio
 • Webová kamera: 0,3 Mpx
 • Čtečka paměťových karet: 4 v 1, slot pro paměťové karty MMC, SD, Memory Stick a MS-PRO
 • Baterie: Polymerová baterie: 36 W/hod; 2S2P (2450 mAh/článek)
 • Rozměry: 264×180,5×18~25 mm (Š×H×V)
 • Hmotnost: 1 kg

Byl pro vás článek přínosný?