Hlavní navigace

Twitter kývnul na 43 miliard Elona Muska, schyluje se k velkému obchodu

25. 4. 2022

Sdílet

Zdroj: Deposiphotos
Představenstvo Twitteru souhlasí s nabídkou Elona Muska a prodá mu celou sociální síť za 43 miliard dolarů. V přepočtu za 54,2 dolaru na akcii, nebo také 980 miliard korun. Elon kupuje Twitter sám za sebe bez zapojení Tesly nebo SpaceX a není zatím jasné, jak to bude mít s financováním. Protože už část Twitteru vlastní, stačí mu „jen“ 90 % této částky.

S informací přišla agentura Reuters s odvoláním na důvěryhodný zdroj. Akcie Twitteru vzrostly, ale ještě nedosahují hodnoty, jakou za ně Musk nabízí. Očekávalo se, že představenstvo Twitteru bude k prodeji spíše skeptické, jelikož se už dříve obávalo, aby Musk nezískal majoritu.

Elon Musk patří mezi největší twitterové celebrity a dlouhodobě kritizuje vedení sociální sítě. O případné výměně CEO (tím je od minulého roku Parag Agrawal) ale zatím nemluvil. Rád by prosadil mj. editační tlačítko, omezil reklamy, zachoval větší svobodu projevu nebo zapojil kryptoměny, jmenovitě jeho oblíbený Dogecoin. Podle Muska by měl být zdrojový kód Twitteru open-source.

Nyní se předpokládá, že správní rada doporučí transakci současným akcionářům. Obchod stále ještě není jistý, ale právě akcionáři jsou transakci spíše nakloněni a Elon má k ovládnutí Twitteru velmi blízko. Obchod musí ještě schválit regulační úřady.