Hlavní navigace

Firefox dá Flashi sbohem koncem ledna. Jenže flashový obsah od Nového roku stejně nespustíte

23. 11. 2020

Sdílet

Zdroj: Adobe

Mozilla oznámila, jak to bude s Flashem ve Firefoxu. Z prohlížeče bude podpora Flash Playeru definitivně vyřazena ke dni 26. ledna 2021. V tento den by totiž měl vyjít Firefox 85, jenž už nenabídne žádnou možnost, jak obsah ve Flashi zobrazit. Posledním vydáním, které ho ještě bude podporovat, se zanedlouho stane Firefox 84.

Lze říci, že Mozilla nechávala cestu ke flashovému obsahu otevřenou tak dlouho, jak to jen šlo. Standardně se prohlížeč už nějakou dobu tváří, že Flash neexistuje, ale zatím je možné, abyste jej v případě potřeby zobrazili. Adobe už před třemi roky předeslalo, že vývoj a podporu Flashe ukončí v roce 2020. Před pár měsíci upřesnilo, že se tak stane úplně na konci roku.

Webové technologie vypěly natolik, že byl Flash postupně vyřazen ze hry. Navíc ho trápila mnohá slabá místa v zabezpečení, pro prohlížeče pak kromě zadních vrátek představoval prvek, jenž snižuje stabilitu. Prohlížeče kvůli němu více padaly. Flash Player po skončení životnosti, tj. po 31. prosinci 2020, flashový obsah už vůbec nespustí.

Zdroj: Adobe | Future Releases