Hlavní navigace

Firmy s konzervativní větví Windows nepřekvapivě nedostanou ani Edge

10. 6. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Už nějakou dobu víme, že Microsoft bude speciálně pro firmy poskytovat edici Windows 10, která půjde proti filosofii spotřebitelské edice. Jestliže spotřebitelé budou průběžně dostávat balíčky s optimalizacemi a nové funkce, zkrátka komfort v plné výši, konzervativní firmy budou moct zvolit model, kdy do Windows nebudou přidávány žádné funkce. Prakticky dostanou čistě jen aktualizace pro standardní údržbu.

 

Patrně proto nepřekvapí, že tato větev Windows (Long Term Servicing Branch) bude ochuzena o Edge. Nový prohlížeč bude rovněž průběžně rozvíjen a tímto Redmondští potvrdili, že nebude existovat žádná dlouhodobě podporovaná verze. Dlouhodobě podporovaným prohlížečem, který bude existovat kvůli kompatibilitě, zůstane Internet Explorer. Což dává smysl, protože už se stejně rozvíjet neměl, zatímco Edge ano.

K tomu můžeme přihodit ještě jeden drobek. Zdroje Mary Jo Foley napovídají, že Windows 10 Enterprise nedorazí dřív než na podzim. Firmy si ovšem musí dát pozor na to, že časem mohou ve starší verzi dlouhodobě podporovaných Windows přestat fungovat všechny moderní aplikace. To bude jednoduše dáno tím, že LTS zůstane stejná, zatímco poslední verze běžných Windows 10 nabídne nové funkce a aplikace je začnou vyžívat.

Zdroj: ZDNet