Hlavní navigace

Jedna aplikace pro všechny hry. GOG Galaxy 2.0 zastřeší Steam a spol.

23. 5. 2019

Sdílet


Z roztříštěnosti herních knihoven udělá přednost. Polská společnost CD Project, jež stojí za herní adaptací Zaklínače i obchodem GOG, se připravuje na uvedení klientské aplikace Galaxy 2.0. Jejím tahákem bude, že spojí všechny vaše hry do jednoho místa, nezávisle na platformě.

Coby hráči musíme žonglovat mezi různými klienty, abychom se dostali ke hrám a zjistili, co hrají naši přátelé. Věříme, že si hráči zaslouží lepší zážitek, což nás motivovalo k úpravě naší aplikace. GOG Galaxy 2.0 je navržena pro všechny hráče, ať už používají PC nebo konzole,“ říká Piotr Karwowski, šéf GOGu.

Jedno místo pro všechny hry

Galaxy se tedy pět let po uvedení dočká pořádného rozšíření. Tvůrci chtějí vytvořit centrální místo pro všechny vaše hry. Galaxy zastřeší všechny ostatní klienty a nějakým způsobem se propojí také s konzolemi. Jedna aplikace bude sloužit pro instalaci a spouštění her, sledování achievementů i délky herní doby. Knihovnu půjde filtrovat, třídit nebo i vizuálně upravovat k obrazu svému a poradí i s nákupem nových her. Na jednom místě se také půjde chatovat s ostatními přáteli a sledovat jejich úspěchy nebo herní knihovny.

TIP: Do pdele s DRM. GOG spustil kampaň kritizující protipirátské ochrany

Kdy vyjde Galaxy 2.0, zatím nevíme. GOG již ale hledá hráče do uzavřeného betatestu, přihlásit se můžete na gogalaxy.com. Klient vyjde pro Windows a macOS. Polská společnost nespecifikovala, které klienty a platformy bude zastřešovat, ale technicky tam prý půjde přidávat cokoliv a na tvorbě propojovacích modulů se bude podílet i komunita.

https://twitter.com/GOGcom/status/1131242301311848449

GOG zároveň upozorňuje, že shromažďovaná data nebude s nikým sdílet, aplikace nebude bez dovolení slídit v počítači a že veškerá data budou hráči moci na jedno kliknutí kdykoliv smazat. Pro plnohodnotnou funkčnost bude pochopitelně nutné mít instalované a spuštěné všechny ty Steamy, Uplaye, Originy, Battle.nety nebo Epic Games Story.

Zdroj: GOG