Hlavní navigace

Android Q dostane další novinky. Například bubliny okopírované z Messengeru

Sdílet


Po třech týdnech od vydání první betaverze Androidu Q, připravil Google druhé vývojářské sestavení nového mobilního systému. Oficiálně oznámených novinek již tentokrát není tolik, za zmínku stojí jen dvě. Vývojáři již mohou v emulátoru vyzkoušet kódovat aplikace přizpůsobené pro skládací telefony, přibyly v něm totiž profily se škálovatelnými displeji.

K tomu se pak na systémové úrovni objeví nová funkce Bubbles. Jde o bubliny známé především z Facebook Messengeru, které upozorňují na nové zprávy tak, že pomocí ikonky s kontaktem překryjí aplikaci na popředí. Po kliknutí se rozbalí jen menší okno, ve kterém můžete odpovědět na zprávu, aniž byste skákali do zvláštní aplikace. Po napsání příspěvku okno zase zmizí a zaktivní se původní aplikace.

TIP: Seznamte se s Messengerem 4. Výrazně vyčistil prostředí

Novinka bude typicky využitelná u chatů, sám Google ji prezentuje u editoru SMS a Hangouts. Zmiňuje ale i další možnosti. Na vyžádání půjde přes bublinu otevřít překladač, poznámkový blok, úkolovník apod.

MM_AI

Android Q vyjde celkem v šesti betaverzích. Finální verze dorazí někdy ve třetím čtvrtletí, tedy nejdříve v červenci. Testovací sestavení jsou dostupná jen pro telefony Google Pixel.

Byl pro vás článek přínosný?