Hlavní navigace

Google představil vlastní VPN. Bude součást předplatného Google One

4. 11. 2020

Sdílet

Zdroj: logo: Google | koláž: Petr Urban / Cnews

V posledním roce se na trhu s VPN objevily zajímavé přírůstky. Mozilla se snaží o získání nového příjmu a její výhoda vyplývá ze statusu určité morální autority. Warp od CloudFlaru se profiluje jako bezpečná a velice rychlá služba postavená na špičkových technologiích, jež je navíc na základní úrovni poskytována zdarma.

Ještě předtím se např. objevila komerční VPN od expertního týmu z CERNu, jež slibuje maximální bezpečnost a důraz na soukromí. Sídlí ostatně ve Švýcarsku. (Právě ji Mozilla využívá.) Svou VPN spustil také Facebook, ale ukázalo se, se de facto jedná o spyware. Nakonec byla zrušena.

Teď se svou VPN přichází další známá firma. Google ji nenabízí samostatně, ale jako součást předplatného Google One. Specificky je k dispozici jen pro předplatitelky a předplatitele nejvyššího tarifu, jenž především poskytuje 2 TB prostoru v cloudu za 300 Kč měsíčně, případně za 3 000 Kč ročně. Google svou VPN navíc nabízí pouze na zařízeních s Androidem – integrována byla přímo do aplikace Google One.

Nejvyšší tarif Google One nabídne VPN Nejvyšší tarif Google One nabídne VPN (animace: Google)

Pokud předplatné nasdílíte dalším (až pěti) členům a členkám rodiny, i oni smí VPN využívat. Pilotní spuštění služby se týká čistě USA, postupně ji Google uvede v dalších zemích. Pracuje také na klientech pro iOS, Windows a macOS.

Zdroj: blog The Keyword