Hlavní navigace

Herní panel ve Windows 10 se otevírá třetím stranám a podporuje XSplit Gamecaster

8. 4. 2020

Sdílet

Podle Microsoftu lidé během hraní nechtějí utíkat do systému. Snaží se proto nakopnout ekosystém miniaplikací pro Herní panel.

S Windows 10 se Microsoft více zaměřil na hraní, které v jeho podání zažívá renesanci. Od začátku bylo např. možné streamovat hry z Xboxu na počítač. Lepší podpora her nicméně nespočívá pouze v propojování konzolí, počítačů či dalších platforem. Desítky obsahují funkci užitečnou pro některé hráče a hráčky. Nazývá se Game bar, resp. Xbox Game Bar. V češtině pak Herní panel. S ním můžete nahrávat hry, resp. přibyla podpora Mixeru pro vysílání, jen aby byla loni na podzim zase odebrána. Celkově se funkcionalita ovšem rozšiřuje. Herní panel vám ukáže vytížení hardwaru, může zobrazit indikátor FPS nebo vám zprostředkuje chat v síti Xbox Live. Loni na jaře byla přidána podpora Spotify. Podle zpětné vazby lidé se při hraní nechtějí přepínat do prostředí systému mimo samotnou hru. Teď odhalil další novinky.

Příliv miniaplikací pro Herní panel

Chce rozvíjet ideu, že během hraní nemusíte odcházet do prostředí systému. Překryvné prostředí Herního panelu už delší dobu nabízí vyšší míru přizpůsobení – lze přidávat nebo odebírat miniaplikace. Výrobce do nabídky přidává další žádané kousky. Konkrétně jde o Xsplit Gamecaster, nástroj na nahrávání a vysílání hraní, a Razer Cortex, pomůcku pro vyždímání výkonu z počítače.

Používáte Herní panel ve Windows?

Jako první si je vyzkouší lidé zapojení do programu Windows Insider, na širší publikum se pak dostane s určitým zpožděním. Podle mých zkušeností stačí, abyste byli do programu přihlášeni, nemusíte ale používat Windows 10 Insider Preview. Tyto miniaplikace najdete ve vlastní malém katalogu s názvem Widget Store. Aktuálně Microsoft ve spolupráci s Intelem chystá miniaplikaci pro správu integrovaných grafických čipů jmenovaného výrobce.

MM_AI

Především ale Redmondští uvolnili vývojářskou sadu. To znamená, že chtějí, aby se do vývoje miniaplikací pro Herní panel zapojily třetí strany. Protože program teprve startuje, na výsledky si samozřejmě počkáme. Otevření ekosystému by mohlo příznivě ovlivnit jeho rozvoj.

Zdroj: Xbox Wire

Byl pro vás článek přínosný?