Hlavní navigace

Honor zahajuje výrobu televizorů, první model ukáže již 10. srpna

1. 8. 2019

Sdílet

V březnu se objevily spekulace, že se Huawei chystá na výrobu televizorů. Mělo jít o dvojici LCD v úhlopříčkách 55 a 65" s podporou sítí 5G a integrovanou kamerou. Od té doby se ale nic nestalo, Huawei žádný televizor nepředstavil a Samsung mohl dál v klidu kralovat prodejům následovaný LG.

Jako blesk z čistého nebe se ale nyní objevila zpráva, že televizor na trh přinese Honor, což máme potvrzené přímo z českého zastoupení. A bude mít vyskakovací kameru stejně jako smartphone Honor 9X. Oficiální představení se má konat 10. srpna na akci Huawei Developer Conference.

Tip: Xiaomi je desátým největším výrobcem televizorů

Smart TV nazývá Honor jen jako Smart Screen a pohánět jej má procesor Hongjun 818, na kterém Huawei spolupracovalo s Baidu. To by mohla být proti dnešním Smart TV běžícím na pomalém MediaTeku příjemná změna, ale záviset bude hlavně na tom, zda půjde o Android TV, případně jaké na to budou dostupné aplikace (hlavně Kodi). Televizor by měl obsahovat hlasového asistenta.

Hongjun 818 má osmijádrovou architekturu a podporuje přehrávání videa v rozlišení 8K při 30 snímcích nebo 4 K při 120 snímcích. Obsahuje tedy zřejmě i obrazový procesor. Více o televizoru známo není, ale to by se již za deset dní mohlo změnit. Na čínském webu JD je již zalistovaný za cenu 9999 yuanů. V prodeji tedy budou tyto televizory alespoň prozatím pouze na čínském trhu.