Hlavní navigace

VR headsety budoucnosti připomínají sluneční brýle. HTC už je připravuje

26. 2. 2020

Sdílet

Nejlepší současné VR headsety jako Oculus Quest, Valve Index nebo HTC Vive Cosmos jsou velká 600gramová monstra obepínající hlavu. Poslední z výrobců již ukázal, jaký je jeho střednědobý cíl. Miniaturizovat brýle tak, aby vypadaly spíš jako sluneční nebo spíš lyžařské. Momentálně pracuje na Projectu Proton a připravuje dva prototypy brýlí interně označených jako AIO a Glass.

AIO (All-in-one) budou moci fungovat samostatně bez drátů a řídicí elektroniku i akumulátor HTC přesune to temenní části, takže se oproti současným brýlím i lépe rozloží hmotnost. Glass budou ještě jednodušší, na hlavě drží jen pomocí ohebných nožiček, přičemž o napájení a obraz se postará tenký kabel zasunutý do mobilu, počítače či konzole.

Stejně jako nové Vive Cosmos XR nabídnou i rozšířenou realitu. Ve skle na přední straně jsou vidět čočky kamer, které tak nebudou sloužit jen pro orientaci v prostoru, ale též jako průhledy.

HTC zatím neupřesnilo specifikace ani přibližný odhad komerční dostupnosti, oba Protony již ale v nějaké formě v jeho laboratořích existují. Než se však začnou vyrábět ve velkém, bude třeba učinit další pokroky v oblasti displejů, řadičů a možná i optiky.

Zdroj: Engadget