Rozumim tomu, ze Zapadni technologie po prechodu na 3D vrstveni opet urvou naskok (resp. behem nasledujici min. dekady o nej neprijdou).
Ale v praktickem nasazeni to jsou uz takove kosmeticke detaily, vitezstvi na papire. Myslim, ze cokoliv pod 7/5 nm je pro ucely obranneho prumyslu ci AI/desktop - proste celkovou polovodicovou sobestacnost - naprosto dostacujici z hlediska vykonu, skalovani, atd. Nebudou mit top tier, ale budou mit tier pro vsechna reseni, ktera potrebuji. Bez nejake extremni vykonove penalizace. 1,4 nm je a bude v tomto kontextu ficak bez ohledu na to, jak toho dosahnou.
Dle definice je víc komunistická EU než Čína, která se k systému hlási. Kvůli způsobu implementace trhu. V Číně volný trh existuje aspoň z části, u nás vůbec.
Když někdo řekne tuhle vaši hlášku, je to jakoby by se chvástal tím, že o fungování světa kolem něj nemá zdání. Lež je základem fungování celé reality. Každý člověk lže a podvědomí lže člověku. Já právě teď lžu sám sobě, že jsem vyhral argument, byť to pravda není.