Hlavní navigace

Insideři dostali nové desítky. Velký skok z čísla 11107 na 14251 je dramatický pouze na papíru

28. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Microsoft plní předsevzetí o rychlejším vydávání nových sestavení a do Insiderů teď valí jeden build za druhým. Po týdnu ve Fast Ringu opět vyšla nová verze, tentokrát s číselným označením 14251. Po sestaveních 11082, 11099 a 11102 jde o velký skok, ale počet nebo důležitost novinek tomu neodpovídá. Opět jde o stabilizační build, ve kterém proběhly podpovrchové úpravy, jež mají připravit základ pro nové funkce.

Windows 10 Insider Preview Build 14251

Číselný skok má jiné vysvětlení. Z historických důvodů Microsoft používal odlišná označení pro mobilní a desktopové verze. V uživatelském rozhraní sice čísla sjednotil, takže stabilní desítky pro desktop i mobily známe jako 10586, ale ve zdrojovém kódu měly mobilní verze náskok. Teď Microsoft čísla sloučil i tam.

 

Firma znovu upozorňuje, že kvůli rychlejšímu vydávání nových verzí bude přibývat i chyb. Konzervativnější betatesteři by měli používat kanál Slow Ring. Sestavení 14251 opravuje nepříjemnosti z minula, kvůli kterým padaly hry, nástroje pro usnadnění práce hendikepovaných nebo Průzkumník, jemuž se nelíbilo nastavení DPI na hodnotu 175 %.

Známé chyby:

  • Po přihlášení na vás může vyskočit chybový dialog týkající se služby WSClient.dll. Řešením je spustit příkazový řádek se správcovskými právy (Win+X) a zadat příkaz schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F
  • V Centru akcí chybí tlačítko Připojit sloužící pro zrcadlení obrazu přes Miracast. Řešením je stisknout zkratku Win+P.
  • Došlo ke změnám v paměťovém subsystému, různé programy teď mohou neustále padat. Řešením je restartovat počítač.

Zdroj: Microsoft