Hlavní navigace

Karel Řehka skončí jako šéf NÚKIBu, stane se náčelníkem Generálního štábu Armády ČR

1. 6. 2022

Sdílet

Zdroj: NÚKIB
Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) bude mít nového šéfa. Současný ředitel Karel Řehka se totiž stane náčelníkem Generálního štábu Armády ČR, kde vystřídá Aleše Opatu.

Kdo nahradí Karla Řehku na NÚKIBu, zatím není jasné, jde o velmi čerstvou zprávu a budoucího nástupce navíc musí schválit vláda, jak pro Cnews potvrdila tisková mluvčí NÚKIBu.

Generál Řehka se stane šéfem armády na návrh ministryně obrany Jany Černochové od 1. července. „Vážím si důvěry paní ministryně, vlády i pana prezidenta. Převzít armádu v tak složité mezinárodní a bezpečnostní situaci je velká výzva. Věřím, že důvěru nezklamu a těším se na spolupráci,“ uvedl generál Karel Řehka.

Karel Řehka byl poslední dva roky ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost, kde vystřídal Dušana Navrátila, kterého předtím odvolala Babišova vláda.

Karel Řehka má 47 let a je vystudovaný voják (začal v roce 1989). Absolvoval mj. kurz Rangers ve Spojených státech a operoval i v rámci mise KFOR v srbském Kosovu. Vykonával funkci velitele střediska 601. skupiny speciálních sil v Prostějově (elitní jednotka české armády). Působil na velitelství sil rychlé reakce NATO v Rheindahlenu v Německu a byl i v Afghánistánu. Jeho minulým působištěm byl post ředitele speciálních sil ministerstva obrany.

zdroj: Army.cz