Hlavní navigace

Kde sledovat hokejové MS? Kromě televize bude na internetu, v HbbTV i v nové rozhlasové stanici

19. 5. 2021

Sdílet

Zdroj: ČT
Hokejové mistrovství světa, které začíná tento pátek, bude opět vysílat Česká televize. Některé zápasy se budou časově překrývat, ale i tak je půjde sledovat živě. Buď na webu iVysílání (respektive na mshokej.cz), nebo prostřednictvím hybridního HbbTV přes modré tlačítko. Začínáme v pátek odpoledne zápasem s Ruskem, které ale kvůli dopingovým skándálům nereprezentuje zemi, ale ruský olympijský výbor.

Česká televize spustila již loni novou aplikaci HbbTV pro fanoušky extraligy. Ta funguje ve dvou režimech – přes celou obrazovku s podrobnými informacemi, nebo jako překryvná vrstva přes televizní (hokejové) vysílání, kdy v pravém dolním rohu zobrazuje průběžné výsledky ostatních právě hraných zápasů. Aplikace pro MS v hokeji z ní zřejmě bude vycházet.

Česká televize spouští v pátek také aplikaci HbbTV doplněnou o bonusový obsah, podrobné statistiky, tabulky, výsledkový servis i textový online přenos souběžně hraných netelevizních utkání. Do HbbTV aplikace se diváci dostanu stiskem modrého tlačítka.

Tip: Česká televize bude mít do konce roku novou aplikaci iVysílání

Přes iVysílání by pak mělo jít sledovat živě i zápasy, které ČT pustí v televizním vysílání až ze záznamu. Web iVysílání ale nemusí nápor fanoušků vydržet, což se potvrdilo i v minulých letech. Nová aplikace to bohužel už nestihne a bude hotová až pro to další mistrovství.

Co je to HbbTV a jak jej naladit: Vše o hybridním vysílání

Kromě možnosti sledovat mistrovství v televizi mohou diváci využít také web ctsport.cz. „Nabídneme informační servis, na který jsou návštěvníci za poslední roky zvyklí. Speciální rubrice budou dominovat informace o českém národním týmu včetně sestřihů, záznamů a nejlepších momentů mistrovství. I ve složité době, kterou stále ovlivňuje koronavirus a přísná omezení pro velké akce, chystáme také bonusové materiály za zákulisí šampionátu,“ dodává vedoucí portálu ČT sport Jiří Kalemba.

HbbTV (Česká televize)
HbbTV (Česká televize)

Česká televize má práva MS v hokeji do roku 2023, nemusíte tedy platit (nebo se dívat v SD) za komerční televize. Specialisté na sportovní soutěže (O2 TV a Telly) mívají zájem o dlouhodobější soutěže přes vcelou sezónu a ne o krátkodobé mistrovství.

Kde jinde sledovat hokej?

Licenci na živé vysílání má pro Česko pouze Česká televize. Pokud ale nemůžete sledovat zápasy živě přesně v dobu, kdy začínají, lze využít i některou z internetových televizí s možností začít se dívat kdykoliv od začátku. Třeba SledováníTV nebo Kuki, přičemž stanice ČT4 Sport je součástí základní nabídky úplně všech operátorů. Většinou stejně jako v DVB-T2 dostanete kvalitu Full HD při 50 plných snímcích,v tomto případě platíte tedy jen za možnost zpětného shlédnutí. Satelitní operátoři mívají 50 prokládananých snímků (byť zase s dobrým bitratem), služba Skylink Smart pak umí jen 25p a operátor Číčo TV nabízí nižší rozlišení.

Kromě České televize půjde sledovat mistrovství i na YouTube kanálu IIHF, kde se díky jednoduchému triku dostanete stejně jako loni i k zápasům českého týmu. Ovšem bez českého zvukového komentáře.

Přenosy budou samozřejmě vysílat i televizní stanice z jiných států. Zvlášť pokud bydlíte v pohraničí, mohlo by být možné některé naladit. V programovém přehledu například českého Eurosportu ale hokej kvůli licenci nenajdete.

Pokud by vám naopak stačil zvuk, nalaďte novou rozhlasovou stanici Radiožurnál Sport. Ten můžete přijímat v digitální sítí DAB+, nebo na internetu či televizoru přes DVB-T2.Své vysílání spouští současně se startem hokejového mistrovství. Na analogovém přijímači (FM) jej už nenaladíte a jeho pokrytí je 95 % obyvatelstva.

WT100

Mnoho webů pak nabídne živé textové přenosy, což může být užitečné pro sledování na místě bez televize či dobrého internetového připojení (či v práci).

zdroj: Česká televize

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Cnews.cz, dříve editor Computeru. Nadšenec do notebooků a příznivce kompaktních smartphonů. Najdete mě na Twitteru nebo LinkedInu.