Hlavní navigace

Frantysek Vo-ka-sek? LinkedIn vás teď nechá nahrát výslovnost jména

8. 7. 2020

Sdílet

Zdroj: LinkedIn
Pan František Vocásek bude za tuto funkci zřejmě rád. Pokud máte profil na LinkedInu, ostatní už vaše jméno nebudou špatně vyslovovat. Síť totiž zavedla novou funkci, která vám umožní nahrát výslovnost svého jména. Musíte se jen vejít do deseti sekund.

Osttaní si jej mohou poslechnout po klepnutí na ikonku repráčku hned vedle vašeho jména. Třeba v angličtině sice existuje i fonetický zápis slov, ale tohle řešení má taky něco do sebe. Podobnou funkci má i Facebook, kde ale zase tak užitečná není.

Abyste mohli uskutečnit nahrávku, je třeba se k profilu připojit přes aplikaci  z mobilního zařízení (Android, iOS). Přehrávání ale funguje i na desktopu. Pokud tuto možnost u sebe nevidíte, brzy se to změní. LinkedIn bude funkci postupně uvolňovat pro všechny uživatele. Jak to zní a vypadá si můžete vyzkoušet třeba na profilu Josepha Akoniho, produktového manažera sítě.

LinkedIn a nahrávka výslovnosti jména LinkedIn a nahrávka výslovnosti jména

Jako bonus pak ostatní kromě psaných informací o vás uslyší i váš hlas. Co si z toho personalisté, pro které je LinkedIn takové jejich loviště, vezmou, je otázka. LinkedIn před pár lety koupil Microsoft, ale ponechal jej víceméně nezávislý.

zdroj: LinkedIn, Wall Street Journal

Byl pro vás článek přínosný?