Hlavní navigace

Na jaře skončí podpora Edge, Microsoft 365 se zase loučí s Internet Explorerem 11

18. 8. 2020

Sdílet

Microsoft se loučí se svými staršími prohlížeči, ale s každým jinak. Jedná se o balík služeb Microsoft 365, jenž ukončí podporu Internet Exploreru 11. Konkrétně od 30. listopadu 2020 webový klient Microsoft Teams nebude podporovat Internet Explorer. Od 17. srpna 2021 ho pak přestanou podporovat zbylé aplikace z balíku Microsoft 365.

Redmondští naznačují, že nevztyčí nutně umělou bariéru, aplikace už ale nebudou podporu prohlížeče garantovat, tudíž ještě v něm nějakou dobu pracovat mohou, ale nemusí to být stoprocentní. Funkčnost v nepodporovaném prohlížeči se časem bude určitě zhoršovat. Jako náhradu Microsoft samozřejmě doporučuje svůj nový Edge. Internet Explorer 11 je posledním zástupcem svého rodu a vyšel v roce 2013.

Dále bude ukončena podpora původního Edge, tj. prohlížeče s jádrem EdgeHTML, a to 9. března 2021. Konkrétně to znamená, že již nebude záplatován. Aktivní vývoj už skončil dříve ve prospěch nového prohlížeče, takže nové funkce už v posledních měsících stejně nepřicházely. Od Windows 10 verze 20H2 už je výchozím prohlížečem právě nový Edge. Původní Edge debutoval v létě 2015 společně s Desítkami.

MM_AI

Mimochodem, Microsoft explicitně neuvádí, že starý Edge vyjme z Windows 10. Děravý prohlížeč v něm ale nechat nemůže.

Zdroje: Microsoft 365 Blog

Byl pro vás článek přínosný?