Hlavní navigace

Dvě problémové listopadové aktualizace pro Office 2010 staženy z oběhu

21. 11. 2018

Sdílet

Zdroj: logo: Microsoft | koláž: Petr Urban / Cnews

Zrovna, když byla řeč o tom, že Microsoft nezvládá testovat nové hlavní verze Windows 10 v režimu, jaký si nastavil, se nám firma připomíná s tím, že jí v posledních měsících dělají problém také relativně obyčejné servisní aktualizace. Jak si všiml Woody Leonhard, dvě servisní aktualizace určené pro Office 2010 byly staženy z oběhu.

Jedná se o aktualizace KB4461522KB2863821 ze dne 6. listopadu 2018. Z pohledu spotřebitelského se teoreticky nejedná o katastrofu – po instalaci začalo docházet k potížím se stabilitou Accessu. Microsoft uvádí, že postiženy mohou být i další aplikace, žádné však specificky nejmenuje. @WZorNET upozornil, že problémy se týkají rovněž Wordu nebo Excelu ve Windows XP.

Postiženy jsou tak i ty nejdůležitější aplikace, Windows XP je na druhou stranu několik let nepodporovaný a aspoň v západním světě jej nepoužívá už skoro nikdo. Není jasné, jak se chování aplikací liší v novějších vydáních Windows. Obě aktualizace řeší změny v japonském kalendáři, v Česku se proto bez těchto aktualizací běžně obejdeme. (Aspoň doufám, že jejich neaplikace nemá vliv na fungování kancelářského balíku.)

MM_AI

https://twitter.com/WZorNET/status/1062744392866369536

Horší je to s aktualizací KB4461529, jež způsobuje padání Outlooku 2010. Týká se to jen 64bitové varianty pošťáka. Příčinu chování Redmondští zkoumají, žádné řešení se tedy zatím nenabízí. Ovšem kromě ignorování aktualizace. Tento kousek je však dobré nainstalovat, protože nabízí záplaty pro několik slabých míst v zabezpečení. U třech ze čtyř je uvedeno, že pravděpodobnost zneužití je vyšší.

Byl pro vás článek přínosný?