Hlavní navigace

Mobilní edice Windows 10 bude k vyzkoušení zřejmě až v únoru

21. 1. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Již dnes večer se dozvíme (a vy s námi), jak to bude s mobilní edicí Windows 10, o které Microsoft prozatím mlčel. Zatímco operační systém na klasických počítačích testujeme od podzimu, mobilní ukázku jsme očekávali v lednu. Na poslední chvíli před odhalením skutečností přinesla Mary Jo Foley zprávu, že mobilní varianta si s námi dá dostavení až někdy během února.

 

Štěstí, že už leden skoro končí. Nevíme, zda se teď dočkáme aspoň nového sestavení Desítek pro osobní počítače, ale v tomto případě to vidím nadějně. Microsoft nás těžko nechá vyčkávat, když už si na leden naplánoval předváděčku. Čeho dalšího se dnes případně dočkáme? Zřejmě uslyšíme o dotykové Office pro Windows, přičemž ukázka možná dorazí v únoru.

Dostane se snad i na herní helmu. Hlavně to však bude o jednom jádře (OneCore), které bude pohánět operační systém napříč mobily, tablety počítači a konzolemi. Výhodou bude, že jedna aplikace poběží jen s drobnými úpravami, týkajícími se hlavně uživatelského prostředí, na všech zařízeních. Pokud tedy vývojář bude chtít.

Zdroj: ZDNet

Byl pro vás článek přínosný?