Hlavní navigace

Nové zamykací obrazovky dorazily do Windows Phone. Proč je to debakl?

28. 7. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Pakliže nás sledujete, možná víte, že já osobně jsem se na Windows Phone 8.1 opravdu těšil – z velké části díky modifikovatelné zamykací obrazovce. Ta nakonec dorazila až nyní, se zpožděním. Bohužel musíme mluvit minimálně o mírném zklamání, a to z několika důvodů. Většinu jich lze omluvit tím, že se otevřeně jedná o betatest.

Šest (ne)praktických vzhledů

V rámci toho dostanete celkem šest různých vzhledů. Bohužel většina z nich není pěkná, anebo prostě není použitelná v každodenním životě. Maximálně se s většinou obrazovek blýsknete před přáteli. Vedle připravených motivů nelze tvořit vlastní. Aplikace ignoruje systémové nastavení pozadí, volíte v ní vlastní. Tapety se mohou v zadaném intervalu střídat.

Případně zvolíte stahování tapet z Bingu. Prozatím nová zamykací obrazovka nehlásí kompatibilitu se speciálními modifikacemi, které přinesl např. Facebook, jenž na standardní zamykací obrazovce umí zobrazovat fotky z fotoalb. Budiž, tam se případně na nějaké kompatibilitě musí teprve zapracovat.

Nové zamykací obrazovky pro Windows Phone

Pomalé odemykání

Joe Belfiore předeslal, že si v první vlně aplikaci vyzkouší jen lidé s telefony s aspoň 1 GB operační paměti. Člověka zarazí, jak taková drobnost, jež váš telefon nepřetaví v přelomové zařízení, může být hardwarově náročná. Bohužel se jedná o skutečnost. Musím potvrdit, že ani na telefonu s 1 GB paměti neběží zrovna jako namydlený blesk a výkonová degradace je velmi patrná.

Ne každý se smíří s tím, že se pouhé odemykání někdy stává dlouhým výletem. Když jde všechno dobře, po sekundě až dvou po zmáčknutí tlačítka se objeví vaše nová zamykací obrazovce. Po odemčení čekáte další sekundu na načtení hlavní obrazovky. Prodleva reálně není k nepřežití, ale dojem citelného zpomalení navodí spolehlivě.

 

Bohužel se někdy stává, že se aplikace nespustí hned. Pak před sebou vidíte nápis Resuming. Takové čekání již považuji za naprosto nepřijatelné. Podle všeho problémem netrpí každý uživatel, ale internetové diskuze napovídají, že jich existuje opravdu hodně. Řešením je odebrání.

Pakliže problém s nápisem Resuming přetrvává, na zamykací obrazovku v nastavení telefonu dodejte např. novou statickou tapetu nebo libovolnou podporovanou aplikaci (např. zmíněný Facebook).

Řada jiných komplikací

Live Lock Screen proto klidně vyzkoušejte, a pokud se vám výkon nebude zdát dobrý, prostě se pak aplikace zbavte, dokud ji vývojáři neodladí. Zatím ani nespolupracuje s dětským koutkem, který budete muset vypnout. Občas se stane, že se místo nové zobrazí stará zamykací obrazovka. Aby toho nebylo málo, z nějakého důvodu se nesprávně zobrazují některé ikony.

V mém případě je u ukazatele stavu akumulátoru hvězda. Zahraniční zdroje dále potvrzují, že pokud se telefon nachází v klidovém režimu, na obrazovce nespatříte vůbec žádné ikony a notifikace. Slíbenou aplikaci lze momentálně označit za nefalšovanou betaverzi, která neudělá radost každému.

Mimochodem, uživatelé potvrzují, že ji nainstalovali na telefon s 512 MB operační paměti. Žádná umělá hranice tedy nastavena nebyla, což je chválihodné. Jen bych na takovém zařízení nečekal zrovna oslnivý výkon. Pokud patříte k lidem, kteří takovou kombinaci zkusili, neváhejte se s námi o zkušenosti podělit v diskuzi.