Hlavní navigace

Palm se vrací s prťavým smartphonem, který má jedno velké ALE

16. 10. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

Šuškalo se o tom už od prázdnin. Čínská společnost TCL vyrábějící Alcately a momentálně i telefony BlackBerry koupila práva na legendární značku Palm a chtěla ji oživit. A výsledek je tady. Firma představila nový smartphone s Androidem nazvaný jednoduše Palm. K dispozici bude exkluzivně u amerického operátora Verizon Wireless a zájemce vyjde na 350 dolarů. Vtip je ovšem v tom, že Palm sám o sobě jako mobil neposlouží. Výrobce jej vyrobil jako sekundární zařízení (nebo spíš příslušenství) k velkému telefonu, když s sebou šestipalcovou a větší placku mít nechcete nebo nemůžete. Typicky při sportování. Verizon k Palmu nabízí duplicitní (a nevyměnitelnou) SIM kartu sdílenou s tou hlavní. Hovory a SMS fakticky běží na hlavním telefonu, ale přes internet se přesměrují do Palmu.

Netradiční rozhodnutí omezuje využitelnost a zklame ty, kteří čekali malý a dobře vybavený telefon. Palm totiž po stránce výbavy není vyloženě zklamáním. Obsahuje 3,3" displej s HD rozlišením, což při tak malé úhlopříčce znamená velmi jemný obraz (445 ppi). Tělo je z obou stran skleněné a voděodolné dle normy IP68.

Uvnitř najdeme osmijádro Snapdragon 435, 3 GB RAM a 32 GB flash paměti. Vzadu je 12Mpx a vepředu 8Mpx foťák, Telefon si rozumí s Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2 a LTE. Běží na Androidu 8.1, nikoliv webOS či jiném systému od bývalého Palmu.

MMF24

TIP: Česko je kompaktová velmoc. Jedině u nás prodá Sony více Xperií Compact

To vše se vešlo do krabičky půdorysem srovnatelné s kreditkou. Palm měří 96,6 × 50,6 × 7,4 mm a váží 63 gramů. S integrovaným 800mAh akumulátorem vydrží až 3 dny v pohotovosti, necelých 5 hodin cvičení s GPS nebo 9,5 hodiny poslechu hudby.

Byl pro vás článek přínosný?