Hlavní navigace

Pirátské streamovací servery se odmlčely. Kinotip musel změnit adresu

Sdílet

Zdroj: Redakce

Žádný z filmových serverů, které provozovala Česká pirátská strana, už nefunguje. Zemřelo zrcadlo The Pirate Bay, linkovací web Tipnafilm.cz i streamovací Sledujuserialy.cz a Sledujemefilmy.cz. Poslední dva prý ale pouze dočasně, jak Piráti vysvětlují na svém oficiálním webu. Mimo provoz budou až do konce ledna.

Oficiální zdůvodnění zní: „Piráti i nadále hodlají prosazovat politiku, že odkaz není zločin. Rozhodně nemáme v úmyslu přestat s provozováním webů Sledujuserialy a Sledujemefilmy, o které je rekordní zájem. Chceme však podstoupit taková opatření, která službu zaprvé zlepší a zadruhé jí poskytnou větší ochranu. Omlouváme se našim fanouškům a prosíme o strpení, než se nám podaří uvést potřebné záležitosti do pořádku.

Sleduju seriály
Sleduju seriály

Předseda strany Ivan Bartoš na diskuzním fóru tvrdí, že ohledně webu Sledujuserialy.cz byl podat vysvětlení u kriminální policie v Praze, žádné vyšetřování ale neprobíhá. Důvodem odstranění je fakt, že ač byla strana provozovatelem stránky, neměla nad obsahem žádnou kontrolu. To se má změnit, Piráti hledají správce, který by se o web za 5 000 Kč staral a se kterým by měli podepsanou smlouvu.

Na novém webu nesmí být reklama ani sociální prvky. Web ale musí být zachován, protože podporuje program „odkaz není zločin“. Z vyjádření také vyplývá, že strana hledá nový hosting, neboť na původním jim hrozí konec. To samé platí i pro web Sledujemefilmy.cz.

Zajímavé je, že tento krok přichází po velké dohře s libereckým pirátem, který rovněž provozoval streamovací web, aniž by pirátské filmy sám někde nahrával, ale soud jej uznal vinným. Mezi případy je několik rozdílů. Liberecký mladík chtěl na obsahu vydělávat, web po prvním napomenutí spustil znovu atd. Právě tomu se chtějí Piráti vyhnout. Jejich streamovací weby nesmí být nijak spojeny s komerční aktivitou, takže na stránkách nebudou už zmíněné reklamy, odkazy pro šíření na sociální sítě ani jiné linky vedoucí mimo oficiální weby ČPS.

 

Kinotip je zase pryč

Na to možná podruhé doplatil provozovatel Kinotipu. Tento web skončil na jaře 2012, hned poté přišlo obvinění policie. A s velkou slávou se po dvou letech vrátil, jako by se nic nestalo. Koncem roku 2013 ale ztratil českou doménu kinotip.cz, kterou si rázem 2. ledna zaregistroval jiný spekulant. Web aktuálně v původní podobě běží na indické doméně kinotip.in. Oznámili to provozovatelé na své facebookové stránce. Za upozornění díky +Viktoru Kovaříkovi.

Víte ještě o dalších stránkách se streamovanými filmy a seriály, který v poslední době skončil?

Sledovali jsme