Hlavní navigace

Po měsíci vyšla nová testovací verze Windows 10 pro mobily. Co přináší?

15. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

V pátek ráno jsme psali, kterak vývoj Windows 10 Mobile nejde podle plánu. Ještě téhož večera mělo vyjít nové sestavení Insider Preview, ale Microsoft nakonec vydání odpískal, protože v něm našel další nedostatky. Hlavní chyby ale byly opraveny a dnes už Insideři mohou stahovat aktualizaci. Do Fast Ringu se dostalo sestavení 10536. (Uživatelé s buildem 10512 budou muset nejdříve přejít na 10514 a až pak na 10536.)

Nová aplikace FotkyJednoruční režim
Nová aplikace Fotky | Jednoruční režim 

Co je nového? Microsoft aktualizoval aplikace Fotky. Má novou záložku se složkami, kde půjdou zvlášť vidět snímky uložené v mobilu, na microSD kartě a na OneDrivu. Aplikace je také svižnější, což se týká hlavně zoomování a posunování fotek.

Jednoruční režim teď lze používat na všech telefonech, nejen těch velkých. Stačí podržet tlačítko Start a polovina obrazovky se posune dolů, takže palcem dosáhnete i do horního menu.

 

Microsoft také opravil funkci hotspot, dvoufaktorové přihlašování, zoomování v mapách a režim „nerušit“. Vrátila se aplikace Insider Hub a Windows 10 Mobile Preview je opět možné nainstalovat rovnou z telefonu s WP 8.1 (jen na podporovaných kusech).

V sestavení ale stále zůstalo několik známých chyb. Po restartování nebudou vidět notifikace, dokud neodemknete displej. Automatické nahrávání fotek na OneDrive nemusí fungovat. Nelze měnit aktualizační kanály Fast a Slow Ring.

Zdroj: Microsoft