Hlavní navigace

Pohodlná podložka na klín

9. 12. 2008

Sdílet

Zdroj: Redakce

Svůj notebook sice můžete používat kdekoli v celém bytě nebo domě, jenže co získáte na volnosti pohybu, často musíte obětovat na pohodlí. Pro vyřešení tohoto bolavého místa společnost Logitech dnes představila podložku pro notebooky na klín - celým názvem Logitech Comfort Lapdesk for Notebooks - jako nejnovější přírůstek do řady produktů této značky pro notebooky. Podložka Comfort Lapdesk poskytuje stabilní základnu a pomáhá chránit před teplem, které notebooky vyzařují, ať budete pracovat v pohodlí své pohovky, relaxovat na posteli nebo ležet na podlaze obývacího pokoje.

Konec spálených stehen

Průzkum společnosti Logitech odhalil, že téměř 60 procent lidí, kteří doma pracují s notebookem, jej používají na pohovce, aby mohli být společně s rodinou při brouzdání na Internetu, psaní e-mailů nebo chatování. Dále se tímto průzkumem zjistilo, že 36 procent lidí notebook používá v posteli a 16 procent u něj sedí nebo leží na podlaze. Nicméně 50 procent těchto lidí zmiňuje obavy ohledně tepla, které notebooky vyzařují, a 41 se obává důsledků špatného držení těla. Někteří lidé používají polštář nebo knihu a snaží se tak vytvořit bariéru pro teplo vydávané notebookem, nicméně taková řešení často spíše teplo zachycují a notebook pak hřeje ještě více.

Na rozdíl od improvizovaných řešení a jiných podložek se model Comfort Lapdesk vyznačuje čtyřvrstvou konstrukcí zajišťující odstínění tepla. Spodní vrstva je z prodyšného materiálu (běžně používaného u atletického vybavení) a v kombinaci s komorou pro odvod vzduchu mezi základnou podložky a její horní částí tyto prvky minimalizují možnost prostupu tepla. Navíc - namísto aby notebook ležel na klíně celou plochou, bude se těla dotýkat pouze ve čtyřech bodech díky vyklenutí základny a vzduch tak může proudit ještě lépe.

Polstrovaná základna poskytuje stabilní pozici pro pohodlné používání notebooků a lidé mohou nechat nohy uvolněné, místo aby museli držet kolena blízko sebe, aby vytvořili nosnou oporu pro notebook. Kromě toho má horní část podložky neklouzavý lesklý povrch, takže notebook nebude nikam sklouzávat. Podložka drží notebook zdvihnutý v úhlu 12 stupňů a zvyšuje tak pohodlí pro šíji i nohy (při použití vsedě).

A když notebook již používat nebudete chtít, můžete podložku díky štíhlému a ladnému profilu snadno zastrčit pod pohovku nebo postel anebo ji postavit nastojato vedle sofa.

DTZ24

Cena a dostupnost

Podložka na klín pod notebook Logitech Comfort Lapdesk for Notebooks by měla být k dostání v celé Evropě během ledna za doporučenou maloobchodní cenu pro ČR 999korun.

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?