Hlavní navigace

90letý senior zaplatil reklamu ve WSJ kritizující pomalý internet poskytovatele. Do týdne měl doma optiku

15. 2. 2021

Sdílet

Zdroj: archiv Anne Epstein

90letý Aaron Epstein měl ještě minulý týden doma pomalý internet od AT&T o rychlosti jen 3 Mb/s. Snahy o kontaktování providera a získání vyšší rychlost k ničemu nevedly, a tak si zaplatil inzerát v novinách, ve kterém si na kvalitu připojení postěžoval. Několik dní na to už má domů zaveden optický kabel a rychlost uploadu mu můžeme jen závidět.

Americký důchodce žijící v severním Hollywoodu Aaron Epstein je uživatelem služeb od AT&T od roku 1960. Svůj problém s internetem se rozhodl řešit tím, že si zaplatil inzerát v novinách The Wall Street Journal, kde zveřejnil otevřený dopis pro Johna Stankeyho, CEO největší telekomunikační firmy na světě AT&T. Již dříve prý zkoušel společnost kontaktovat klasickými cestami, ale nepochodil. Stankey se stal ředitelem loni, když po 17 letech nahradil Randalla Stephensona.

Zaplatil 10 000 dolarů a inzerát vyšel v edicích pro Manhattan (zde jej čtou ponejvíce bankéři) a Dallas (zde je ústředí AT&T). V otevřeném dopise napsal, že v jeho sousedství je běžná rychlost 100 Mb/s a konkurenti AT&T tu nabízejí až 200 Mb/s.

Tip: CETIN chce do sedmi let dostat gigabit přes optiku do milionu domácností

AT&T postupně ukončuje připojení přes DSL, ale ne všude zavádí novější technologii. Po zveřejnění inzerátu se mu začali ozývat novináři a příběh se krátce objevil i v Late Show Stephena Colberta. Manažeři AT&T zřejmě nelenili a pokusili se zmírnit dopad negativního PR.

ATT Inzerát Aarona Epsteina Inzerát Aarona Epsteina (zdroj: https://twitter.com/raju/status/1356958555824414721)

Technici z AT&T mu o pár dní později domů zavedli optický kabel a zmínili, že kvůli tomu museli v okolí instalovat zařízení za tisíce dolarů. Kabel ale zatím vede pouze do jediného domu, sousední nemovitosti připojené nejsou. Optický kabel vede k uzlu o několik bloků dál.

Sousedi vyšší rychlost nedostali

Stačil jeden týden od zveřejnění inzerátu a Aaron Epstein má doma od AT&T internet o udávané rychlosti 300 Mb/s. Platí to pro oba směry a při posledním testu rychlosti naměřil dokonce 363 Mb/s pro download a 376 Mb/s pro upload. Epstein za službu platí 45 dolarů měsíčně, po prvním roce se cena zvýší na 65 dolarů.

DTZ24

AT&T pro server Ars Technica sdělilo, že upgrade sítě v této oblasti plánovalo delší dobu. Generální ředitel Stankey ovšem Epsteinovi osobně zatelefonoval a řekl mu, že viděl jeho reklamu. Epstein dále sdělil, že AT&T by mělo raději investovat do telekomunikací, ne do filmů. Čímž narážel na nedávnou akvizici filmového studia Time Warner, za které AT&T zaplatilo 85 miliard dolarů.

zdroj: Ars Technica

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Cnews.cz, dříve editor Computeru. Nadšenec do notebooků a příznivce kompaktních smartphonů. Najdete mě na Twitteru nebo LinkedInu.