Hlavní navigace

Poslední šance na koupi kompaktního telefonu? Apple zřejmě zruší iPhone 12 mini 5G

8. 2. 2021

Sdílet

Zdroj: Apple
Apple vyrábí čtyři verze iPhonu 12. Základní model má 6,1" OLED, verze Pro je o něco vybavenější a Pro Max o kus větší. Fanoušci menších telefonů se mohou těšit z 5,4" iPhonu 12 mini, jenže popularita získaná na iPhonu SE je pryč. Pouze 6 % nových majitelů iPhonu zvolí kompaktní model, většina applistů očividně prahne po obřím displeji. Apple tak možná výrobu mini po několika měsících od uvedení zruší.

Nejvíce amerických zákazníků kupuje standardní iPhone 12, jen o něco méně jich sáhne po verzi Pro či Pro Max. Jenže větší prodeje měl donedávna i postarší iPhone SE a iPhone 11. O iPhone 12 mini zkrátka není zájem.

Iphone 12 mini má kompaktní velikost velmi dobře balancující mezi velikostí displeje a velikostí lidské dlaně. O velikosti kapsy v kalhotách ani nemluvě. Jeho mírně nižší rozlišení má ve skutečnosti proti velkému iPhonu vyšší jemnost a výbava není nijak významně ošizená. Jenže má také menší akumulátor. Těžko říct, jestli zákazníci slyší na mírně vyšší výdrž, nebo již přivykli novému standardu 6,1". Pro srovnání – iPhony začínaly na 3,5".

cirp iphone sales chart Prodeje iPhonů v US

Podle společnosti JP Morgan se pravděpodobně stane, že Apple zastaví výrobu iPhonu 12 mini a kapacitu přesune do některého z velkých modelů. Někteří analytici téže společnosti jsou mírnější a očekávají pouze drastické snížení výroby až o 11 milionů kusů.

KL hlasovani

Ani Sony to s návratem kompaktu moc nepřehnala a již model XZ2 Compact z roku 2017 příliš kompaktní není (byť má proti iPhonu 12 mini menší displej), máte možná poslední šanci si aspoň na pár let pořídit telefon tak akorát do kapsy.

zdroj: phonearena

Byl pro vás článek přínosný?