Hlavní navigace

Přehrávač VLC je venku jako univerzální aplikace pro W10. Klasický přehrávač nenahradí

30. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Vývoj se VideoLANu trochu protáhl. Přehrávač pro univerzální platformu Windows měl vyjít už v květnu. Nakonec VLC ve veřejné betaverzi vyšlo až teď. Dostupný je ve Windows Storu pro desktopy, mobily, obří projekci Surface Hub i brýle Hololens.

VLC beta pro Windows 10

Oproti tradičnímu desktopovému přehrávači mu spousta funkcí chybí, to hlavní ale zvládne. Funguje jako hudební přehrávač s podporou formátu FLAC, ekvalizérem i scrobblováním na Last.fm. Videočást si opět rozumí s množstvím video- i audioformátů, titulků i kontejnerů. Titulky umí rovnou také stahovat z OpenSubtitles.org. Přehrávač dokáže upravit synchronizaci audio, video a titulkové stopy. Nastavit lze také různou rychlost přehrávání (0,5× až 2×).

VLC beta pro Windows 10

VLC podporuje klávesové zkratky, umí se připojit k internetovým streamům a také procházet síťové disky (DLNA, SMB, NFC, FTP). V nastavení si můžete zvolit světlý i tmavý režim plus barevný akcent aplikace. Spousta nastavení ale chybí. Mně osobně především možnost změnit velikost, barvu a umístění titulků.

 

Zdroj: J. B. Kempf