Hlavní navigace

První fotky Windows 9 odhalují centrum notifikací, virtuální plochy a další novinky

11. 9. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

První velká várka snímků Windows 9 je na světě. Objevila se na německém webu ComputerBase a odhaluje významné novinky. Mezi ty se počítají dotykové aplikace běžící v oknech a upravená nabídka Start. Ty nás navzdory nadšení nepřekvapují, o nich jsme věděli a podobu implementace Microsoft nahrubo načrtl už v dubnu.

Plus, hodně se ještě v nadcházejících měsících vývoje může změnit. Pokud nicméně obrázky potvrzují dosud neviděnou a hodně zajímavou funkci, pak jde o v srpnu spekulované virtuální plochy. Jak přesně budou fungovat, nevíme. Očividně nějakým způsobem vyvoláte přepínač ploch, který bude levitovat nad hlavním panelem. Přidává plochy bude zřejmě otázka klepnutí.

 

Jiný obrázek odhaluje centrum s notifikacemi, které opravdu odpovídá popisu, jenž jsme obdrželi před několika dny. Momentálně se vyvolává ikonou vedle hodin a je úplně jednoduché. Počítáme, že se bude časem náležitě rozvíjet a snad i synchronizovat s Windows Phone. Jedna položka v nastavení stále odkazuje na Šém, takže ten je v systém zatím nejspíš přítomný.

Co pak ale znamená lupa na hlavním panelu, umístěná vedle tlačítka Start? Tipl bych si, že právě to je zástupce Šému. Všímat si můžete obměnění některých ikon aplikací, např. Průzkumník souborů nebo plocha mají nové ikony. Mně osobně se ani trochu nelíbí, ale další zploštění by nebylo nijak překvapivé.

MMF24

Desktop si musí být s Metrem stylově co nejblíž, zvlášť teď, když dotykové aplikace poběží v oknech. Průzkumník odhaluje novinku v podobě centra s odkazy, které si v něm uspořádá sám uživatel. Pod nimi najdete i odkazy na složky, které využíváte nejčastěji. Obrázky jsem si dovolil seřadit.

Zdroj: ComputerBase via @FaiKeeF

Byl pro vás článek přínosný?