Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku První PCIe 5.0 SSD s řadičem Phison E28 je tady. 6nm čip zvládá rychlost 14 900 MB/s. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • 20. 10. 2025 17:57

    tynyt

    jasně. :-D :-D

    Starý Intel ti běžel 7 let a za tu dobu zapsal nula nula nic. Takové "testy" jsou fakt ku hovnu.

    Ono je třeba vědět, jak řadič SSD funguje, a že to všech případech jde o jednočipový počítač s poměrně dramaticky kritickým softwarem, který neustále žongluje s daty uloženými ve flash. Pokud si myslíš, že ten "Ťamťung" je jediný, kdo má ve firmwaru chyby a ostatní ne-e, tak jsi pro mě hlupák. Faktem je, že Samsung, jako jeden z mála ty chyby skutečně opravuje. Neznamená to, že je bezchybný, ale že ty chyby přiznává. Ti ostatní dělají jako by nic a maximálně ti vyreklamují vadný disk, až umře, nebo až z něj zmizí data. Ono se to dnes už moc neřeší, ale je tu taky problém korektnosti zapsaných dat, tj. že každá zapsaná nula je přečtena jako nula a jednička jako jednička. To mimochodem u řady 840 Samsung také řešil a opravil to firmwarem. U jiných značek to taky končívá tak, že po roce když ten disk necháš ležet, tak už z něj nic nepřečteš (zdravíme Intel a Micron - v práci mám už celou krabičku takových NVMe disků těchto značek.)
    Apropos: enterprise disky (jak HDD tak SSD, jak SATA, tak SAS, tak U.2) dostávají nový firmware několikrát do roka. A to jsou enterprise disky, které dostávají extra péči - takže chyby jsou přítomny vždy a všude, záleží jen na tom, kolik úsilí vynaloži výrobce na jejich nalezení a opatchování.

    Uzavřel bych to tím, že popletený jsi tady jen ty.