Hlavní navigace

Sestavení 15046 je druhým vydáním Windows 10 Creators Update bez vodoznaku

1. 3. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce
Finále začíná být na dohled. Další várka oprav pro program Windows 10 Insider Preview.

Microsoft zvyšuje kadenci. Pouhých několik dní po posledním vydání přichází další testovací verze Windows 10 pro Fast ring. Sestavení 15046 vyšlo jen pro počítače, nikoli pro smartphony. Teprve tentokrát firma oficiálně odhalila funkci, která již byla přítomna v minulém sestavení. V Desítkách lze nově zakázat instalaci klasických programů stažených z internetu. Více v nedávném článku.

Jedná se o druhé sestavení, které již na ploše nemá vodoznak.

Ikona pro herní sekci v Nastavení lépe zapadá mezi ostatní. Ikona v oznamovací oblasti, jež patří Windows Defenderu, již není statická. Naopak informuje o stavu zabezpečení. Klepnutím na tuto ikonu či na oznámení vedou do Windows Defender Security Center. V Redmondu pracovali též na zlepšení překladů, zejména v novém instalacím průvodci. Možná si tedy všimneme lepších českých překladů.

Cortany se týká experimentování s přecházením z jednoho zařízení ke druhému. Cortana napoví, jaké aplikace, soubory nebo weby jste měli otevřené, takže můžete pokračovat v práci. Dříve jen pouze ukazovaly webové stránky, a to v Centru akcí. Což je fajn, až na to, že Cortana v Česku nefunguje a tyto novinky jsou aktuálně dostupné jen v americkém regionu. Apple podobnou (ale podstatně bohatší) funkci má už roky a není omezená na USA. Jen říkám…

Opravy a známé problémy

Co bylo opraveno? Krom jiného byly vyřešeny selhávající aktualizace na novější sestavení, zamrzávající Edge a hlavní panel nebo nefunkční přihlašování pomocí Windows Hello na zařízeních Surface Pro 4 a Surface Book.

Instalace může v některých případech selhat i tentokrát Instalace může v některých případech selhat i tentokrát

Jestliže opravy napovídají, že budou instalace dalších sestavení probíhat bez potíží, není tomu tak. Za prvé se při stažení sestavení 15046 můžete setkat s chybou 0x80070228. Pokud se to stalo i vám, sledujete toto vlákno na fóru. Někdy se při instalaci tohoto sestavení také stává, že je po dosažení 71 % instalace zrušena a vrátíte se k předchozímu sestavení Windows. Jestliže jste takové chování zaznamenali, pak sledujte pro změnu toto vlákno.

Z dalších problémů přetrvává nestabilita her, některé moderní aplikace v záhlaví okna místo názvu mohou mít název programového balíčku a nějaké problémy se pojí s otevíráním nástrojů pro vývojáře v Edgi (klávesa F12). Seznam se nicméně po delší době začal viditelně tenčit, finále začíná být na dohled.