Hlavní navigace

Seznam na Windows 10 (Mobile) nezanevřel. Aplikace plánuje, ale potřebuje vývojáře

Sdílet

Zdroj: Redakce

Seznam má aktuálně 18 mobilních aplikací, z toho 18 pro Android, 15 pro iOS a 7 pro Windows Phone. Poslední platforma co do tržního podílu stále padá, takže uvadá i zájem vývojářů. Proto už Seznam své aplikace pro mobilní Windows spíš udržuje, než že by je chtěl výrazně inovovat.

Naposledy se diskuze okolo vývoje rozhořela pod facebookovým příspěvkem s další aktualizací map pro Android. Seznam tvrdí, že vývoj (minimálně u Mapy.cz) ignorovat nechce, ale zkrátka na něj nemá lidi. Ty ovšem pořád hledá.

Seznam stále hledá nové vývojáře
Seznam stále hledá nové vývojáře

Na vlastním webu má vyvěšeny dva inzeráty, kde hledá programátory se znalostí C# a XAML pro Windows Phone a Windows 10 / Xbox One. U WP konkrétně zmiňuje práci pro Mapy.cz, u W10 půjde nejspíš o práci na více projektech. Martin Suchan, který v Seznamu vede vývoj pro Windows, nedávno prozradil, že se chystá například prohlížeč. Ten už firma vydala pro Android, iOS, Windows a OS X.

 

Pokud tedy umíte vyvíjet pro Windows, Seznam vám dá práci a příležitost uspokojit pár tisíc lidí lačnících po nových aplikacích. Firma nicméně hledá i další programátory, všechny nabídky najdete zde.