Hlavní navigace

Přelaďte a radujte se. Šlágr TV se vrací v jiném multiplexu, místo ČRa jej bude vysílat Digital Broadcasting

31. 8. 2020

Sdílet

Zdroj: Šlágr TV

Smutná zpráva o konci stanice Šlágr TV nakonec pro provozovatele dopadla dobře. Karel Peterka se domluvil s třetím provozovatelem multiplexů, společností Digital Broadcasting Radima Pařízka. Obnovení se týká vysílání v DVB-T (samozřejmě do doby vypnutí sítě) i DVB-T2. Peterka to oznámil včera na Facebooku.

Šlágr TV tak nyní naladíte v multiplexu 24, Přechodové síti 13 a Regionální síti 7. Tedy z jiných vysílačů, což může teoreticky znamenat i nutnost úpravy antény. Také budete marně hledat stanici Šlágr 2, neboť nová smlouva zřejmě pokrývá pouze Šlágr TV. Místa v multiplexu není nazbyt, všechny stanice Šlágru však najdete v internetovém i satelitním vysílání.

Vyjádření majitele Šlágr TV

Šlágr TV nezvládal platit měsíční poplatky provozovateli multiplexu Českým Radiokomunikacím, které měly činit 4 miliony korun měsíčně. Jak vysoké jsou poplatky u Digital Broadcasting ani jedna strana nezveřejnila.

KL hlasovani

Výše zmíněné společnosti v Česku provozují tři ze čtyř celoplošných multiplexů DVB-T2. První má Česká televize a třetí multiplex ovládají prostřednictvím dceřinky Czech Digital Group, a.s také České Radiokomunikace. V multiplexu 24 kromě Šlágr TV najdete také některé stanice Novy či Prima Comedy Central.

Zdroj: Šlágr TV via Televizníweb

Byl pro vás článek přínosný?