Hlavní navigace

Spotify napravuje svůj velký hřích. Přináší časovač pro ukončení přehrávání

28. 5. 2019

Sdílet

Upřímně, tahle funkce není zrovna unikátní. Je ostuda, že se s ní Spotify vytasilo až teď. Ale lepší pozdě než nikdy.

Slabá místa najdeme ve kterémkoli produktu, ve Spotify ale jedno dlouhodobě vyčnívalo. Za dlouhé roky fungování se služba ne a ne nedopracovat k tomu, aby nám umožnila nastavit si, za jak dlouho má přehrávání skončit. U hudby to lze řešit tím, že k přehrávání zvolíte kratší seznam stop (a nezapnete opakování).

Nemožnost nastavit automatické vypnutí byla ovšem obzvlášť palčivá u podcastů, jež ve službě v posledních měsících rapidně přibývají.

Jen letos Spotify oznámilo, že koupí tři firmy specializující se na podcasty, a sice Gimlet Media, Anchor FM a Parcast.

Pakliže jste si chtěli pustit podcast na usnutí, což je jedna z modelových situací, nezabránili jste přehrávání až do rána. Nebo do vašeho nevyžádaného probuzení. Přehrávání jinak skončilo až po vyčerpání epizod od daného zdroje. S kým jsem mluvil, zmiňoval toto jako největší překážku v používání Spotify jako agregátoru a přehrávače podcastů. Dobrá zpráva zní, že funkce pro nastavení ukončení přehrávání po zvolené prodlevě konečně dorazila.

Jako první si toho všimla komunita na Redditu, na což upozornil web Android Police. Mohu potvrdit, že časovač také vidím v aktuálním vydání klienta pro Android (verze 8.5.7.999). Klient pro Windows tuto funkci nezískal a nevíme, jestli se to změní. Na mobilech nicméně časovač potřebujeme nejvíc. Doby prodlevy jsou odstupňovány do nejvýše jedné hodiny. Přehrávání také může skončit po přehrání aktuální položky, což se právě hodí pro podcasty.

via Android Police