Hlavní navigace

Na Steamu je 30 000 her a 90 milionů hráčů. Letos chystá velké novinky

15. 1. 2019

Sdílet

Zdroj: Redakce

Herní obchod Valve je největším svého druhu. Podle neoficiální monitorovací stránky Steam Spy již obsahuje přes 30 000 her (DLC započítána nejsou) a jen za rok 2018 jich přibylo 9300. Samotný Steam pak ve výroční zprávě prozradil, že každý měsíc má v průměru 90 milionů hráčů. Denně si klientský program nebo některou z her v něm koupenou spustí 47 milionů uživatelů a dosavadním rekordem je 18,5 milionu hráčů připojených v jednu chvíli. Hráči mimochodem loni ze Steamu stáhli 15 exabajtů dat (15 milionů gigabajtů).

Steam loni prošel několik velkými novinkami. Představil nový chat, zlepšil podporu Linuxu, začal prodávat první erotické hry a úspěšným hrám dá více peněz. Kromě toho ukončil prodej „konzolí“ Steam Machines a streamovadel Steam Link. Místo nich nabídl aplikaci Steam Link pro Android (TV) nebo Raspberry Pi, díky nimž lze hrát velké PC tituly i na mobilu nebo televizoru.

MM_AI

Firma také nastínila, jaké novinky máme čekat v roce 2019. Steam chce zpřehlednit katalog her a pomocí strojového učení vytvořit lepší nástroj pro doporučování nových titulů dle vkusu uživatelů. Přepracuje též knihovnu zakoupených her, využije přitom zkušenosti z redesignovaného chatu.

Chat dostanou novou mobilní aplikaci. Steam TV už nebude vysílat jen různé turnaje a další události, ale stane se plnohodnotnou sítí pro streamery, jako je Twitch nebo YouTube. Vylepšený matchmaking, který má oddělit cheatery od poctivých hráčů, nabídne dalším hrám (zatím to podporuje CS:GO). Steam spustí nový program pro internetové kavárny, aby se tam lidé mohli snadno přihlásit ke svému účtu. A kromě toho Steam oficiálně spustí prodej her v Číně.

Byl pro vás článek přínosný?