Hlavní navigace

Je tady Vivaldi 1.7. Umí pořizovat screenshoty celého webu a má i další novinky

Sdílet

Zdroj: Redakce

Včera vyšla nová Opera 43 a dnes prohlížeč, na kterém pracují její bývalí autoři. Vivaldi 1.7 (stahujte odsud) je k dispozici pro Windows, macOS a Linux. Které novinky přibyly?

Upozornění na nezabezpečené připojení Upozornění na nezabezpečené připojení

Změny a oprav je několik desítek. Prohlížeč nově běží na stejném základu jako Chrome 56. Jablíčkáři se dočkali nativních notifikací. V adresním řádku se u webů obsahujících přihlašovací formuláře a běžících na HTTP zobrazuje, že připojení je nezabezpečené.

Nový nástroj pro pořizování screenshotů Nový nástroj pro pořizování screenshotů

Hlavním tahákem je ale nová funkce pro pořizování screenshotů. Ve stavovém řádku vespod se objevilo nové tlačítko, kterým můžete pořídit celé stránky až do výšky 20 000 pixelů, případně udělat ruční výběr. Obrázky můžete ukládat bezztrátově jako PNG, ztrátově jako JPEG a také je jen zkopírovat do schránky.

Ztlumení zvuků přes rychlé příkazy Ztlumení zvuků přes rychlé příkazy

Screenshoty lze pořizovat i klávesovými zkratkami (je třeba přiřadit novou) nebo funkci najít přes měnu rychlých příkazů vyvolaném klávesou F2 nebo ⌘E na Macu (pak napište „zachytit“). Zkratkou nebo přes rychlé příkazy je nově možné také ztlumit zvuk listu či listů.