Hlavní navigace

TeamViewer 14 je skoro hotový. Zlepšuje přenosy na pomalých připojeních

25. 10. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce
Jaké novinky přináší již čtrnáctá řada nástroje na ovládání vzdálených počítačů? TeamViewer potěší rychlejšími přenosy, ale také nástroji pro správu v organizacích. Výrobce pak nabízí i TeamViewer Pilot, nástroj využívající rozšířenou realitu.

Oblíbili jste si nástroj TeamViewer na ovládání vzdálených počítačů, jehož třináctá řada vyšla před rokem? Další rok vývoje je téměř za námi, což nám autorský tým připomíná vydáním betaverze čtrnácté řady. Není tak signifikantní vydáním, jímž byl TeamViewer 12. Přesto potěší, neboť zlepšuje výkon. Jedna z pěti relací se prý odehrají na lince s rychlostí do 1 Mb/s. Protože je v tomto ohledu vždycky co zlepšovat, i tentokrát došlo ke zkvalitnění odezvy právě na pomalých připojeních. Výrobce však neuvádí, že došlo ke zvýšení efektivity kompresní technologie obrazu. Na pomalém připojení ale dojde ke zvýšení komprese. Čili dostaneme svižnější odezvu za cenu horšího obrazu. Zkvalitnění spojení by měly zajistit též investice do infrastruktury.

Pár zlepšováků pro organizace

Zabezpečení je speciálně pro podobné řešení jedním z klíčových aspektů. V roce 2016 někteří hlásili, že se jim sama od sebe začal hýbat ukazatel myši, výrobce však prošetřením žádný bezpečnostní incident neobjevil. TeamViewer 14 přidává správu důvěryhodných počítačů, kde mohou správci či správkyně ve firmách blokovat adresy IP podle potřeby.

Zařízení pak můžete řadit do skupin dle vlastních preferencí a potřeb. Rovněž můžete k jednotlivým zařízením přidávat dodatečné informace jako operační systém, výrobce apod. I tato funkce je cílená spíše na organizace, kde je pak díky vyplněným informacím snazší se v delších seznamech počítačů zorientovat. (Např. uvidíte, v jakém oddělení se stroj nachází.)

Dále můžete jedním klepnutím na vzdálených strojích spouštět předem připravené skripty, které vám usnadní rutinní operace. Vývojový tým se dále chlubí tím, že využívá technologické novinky macOS 10.14, díky čemuž zlepšil výkon aplikace na dané platformě. Uživatelské prostředí je prakticky nezměněné. Až na jednu věc.

TeamViewer je další z mnoha aplikací, která v těchto měsících přináší tmavý režim zobrazení. (I ve Windows 10 ho ale musíte aktivovat ručně.) Zlepšeného ovládání byste si pak měli všimnout v klientu pro iOS, autorský tým dále slibuje, že vzdálený tisk funguje už i na tiskárnách od HP. Finální verzi můžeme očekávat přesně 13. listopadu. Pokud nechcete čekat, stáhněte si betaverzi z www.teamviewer.com.

TeamViewer Pilot: komerční rozšířená realita

O virtuálních nebo rozšířených realitách se neustále mluví a hledají se pro ně nová uplatnění. Na tento vlak naskakuje také vývojový tým s novým produktem TeamViewer Pilot. Ten už není zdarma, ale stojí 639 Kč na měsíc a využívá fotoaparátu ve smartphonu k tomu, aby v reálném čase přenášel obraz na počítač.

KL hlasovani

U něj může sedět odborník či odbornice na danou problematickou a mohou vzdáleně radit s řešením problémů. Pojem rozšířená realita ospravedlňuje využití interaktivních prvků, které mají druhé straně naznačit řešení.

Byl pro vás článek přínosný?