Hlavní navigace

Neomezené volání s 15 GB za 150 Kč. Polské tarify budí závist

12. 2. 2019

Sdílet

Polský virtuální operátor Virgin Mobile patřící do finanční skupiny britského miliardáře Richarda Bransona nabízel několik let poměrně štědrý tarif úplně zdarma. Nabídka označená Freemium obsahovala 30 volných minut, 30 SMS a 300 MB dat, které mohli zákazníci čerpat každý měsíc, aniž by museli něco platit. Jen souhlasili s tím, že jim občas někdo zavolá s reklamní nabídkou nebo pošle SMS. Odvážný tarif již od loňského léta Virgin Mobile nenabízí. Možná se firmě nakonec nevyplatil, možná jen jeho podmínky odporovaly GDPR, kdo ví. Naši severní sousedé ale stále mají z čeho vybírat. Virgin dospěl, zlepšil předplacenky a začal nabízet i paušální tarify včetně rodinných řešení.

Neomezenka s 15 GB za 150 Kč

Základní předplacenka s 30 minutami, 30 SMS a 300 MB stojí tři zloté měsíčně (18 Kč). Za devět zlotých (54 Kč) už je to 300 minut, 300 SMS a 1 GB dat. Dech ale bere poslední nabídka. Za 25 zlotých (150 Kč) už klienti dostanou neomezené volání i SMS, 15 GB dat, přičemž každý další 1 GB stojí 1 zlotý (6 Kč).

Virgin má navíc skutečně atraktivní odměny za věrnost. Kdo je u něj již půl roku, dostane 5 GB navíc. Po roce je to 10 GB a po dvou letech 15 GB navíc. Ale i neomezenka s 15 giga je něco, za co by si čeští operátoři naúčtovali 1500 Kč měsíčně, nikoliv 150 Kč. Z podmínek Virginu ale není úplně jasné, jestli jde tato data čerpat i v roamingu. Operátor to explicitně nikde neuvádí a národní regulátoři mohou u výjimečně výhodných nabídek udělit výjimky, protože jinak by to mohlo operátory zruinovat.

Paušální tarify už všechny obsahují neomezené volání i zprávy. Liší se jen množstvím dat. Za 19 zlotých (114 Kč) jich klienti dostanou 9 GB, za 29 zlotých (174 Kč) pak 20 GB a za 39 zlotých (233 Kč) rovnou 30 GB. U nich již Virgin čerpání v EU zmiňuje, byť v omezeném množství (viz výpočet, kolik lze v roamingu čerpat).

MM_AI

A nabídka pro rodiny? K prostřednímu tarifu za 29 zlotých lze dokoupit další až čtyři stejné tarify, které už stojí jen polovinu (14,5 zlotého, 87 Kč). Na každé SIM přitom bude zvláštních 20 GB, nikoliv dělených. Masakr.

PS: Polští operátoři se sice chlubí dobrým pokrytím, ale realita je často výrazně jiná. Ani rychlosti neodpovídají tomu, co zvládne LTE. Zkrátka, sítě nejsou tak kvalitní jako u nás.

Byl pro vás článek přínosný?