Hlavní navigace

Pecka: právě vyšel Command & Conquer Remastered Collection. Stahujte na Steamu či Originu

6. 6. 2020

Sdílet

Zdroj: EA
„Welcome Back, Commander!“ Právě vyšel nový Command & Conquer Remastered Collection, tedy předělávka legendární 25 let staré hry od Westwood Studios do vysokého rozlišení.

Electronic Arts na tom pracoval již delší dobu a nyní si tuhle pecku můžete za 20 dolarů (asi 544 Kč) koupit na Steamu či Originu. A podle prvních recenzí se remaster velmi povedl.

Za tuhle cenu dostanete nové verze obou prvních her série C&C, tedy Tiberian Dawn a Red Alert, ale také datadisky Covert Opes, Counterstrike a The Aftermath. Hra má 25 GB a nijak vysoké nároky na počítač. Doporučená grafická karta je GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7850.

„Unit ready … unit lost“

C&C je nyní ve 4K, herní videa jsou také předělané do vyššího rozlišení (jde o původní filmečky) a můžete přepínat mezi starým a novým vzhledem (stisknutím mezerníku). Na hudbě (více než sedm hodin) opět spolupracoval Frank Klepacki. Na remasterované edici pracovalo i studio Petroglyph Games, jehož zakladatelé pracovali ve Westwood Studios (v roce 1998 je pohltilo EA).

Který ze starých Command & Conquer jste měli nejraději?

Kane žije!

Moddeři se mohou těšit na snadné úpravy, neboť EA zveřejnila i zdrojový kód (pod licencí GPL 3.0). Hodnocení fanoušků jsou prozatím pozitivní, na Steamu má hra 90 %. A já už ze Steamu stahuji také.

MMF23

Případně nažhavte své staré čtyřiosmšestky s CD-ROM, pro jistotu s nějakým 13" CRT monitorem a zahrejte si původní verzi, jež je zdarma.

Předělávky jednotek
Předělávky jednotek
Původní Stalin vlevo, nový Stalin vpravo
Původní Stalin vlevo, nový Stalin vpravo

zdroj: Steam

Byl pro vás článek přínosný?