Hlavní navigace

Většinu zpráv uchovávat nepotřebujeme. WhatsApp přináší mizející chaty

9. 11. 2020

Sdílet

Zdroj: logo: Facebook / koláž: Petr Urban / Cnews

Před pár dny jsme shrnuli poslední novinky ve WhatsAppu z poslední doby. Šlo o lepší vyhledávání nebo správu úložiště. Upozornili jsme také, že se brzy dočkáme mizejících zprávy. Ty byly vzápětí oficiálně oznámeny. Nejedná se se o příběhy, jež mizí po 24 hodinách. Ty už ostatně platforma několik let nabízí.

Teď si můžete posílat zprávy v chatu, které budou smazány po sedmi dnech od odeslání. Výrobce se odkazuje k tomu, že většina u komunikace neexistuje důvod, aby byla trvale uchvaná. Sedmidenní limit považuje za kompromis, abyste nemuseli pokaždé vzpomínat, o čem jste se naposledy bavili.

Mizející zprávy se v listopadu objevují ve WhatsAppu (foto: Facebook) Mizející zprávy se v listopadu objevují ve WhatsAppu (foto: Facebook)

Mizející zprávy se zapínají v jednotlivých chatech jeden na jedno. Ve skupinách předvolbu může aktivovat jedině správkyně či správce. Jakkoli automatizované mazání zpráv navozuje pocit většího soukromí, mějte na paměti, že zprávy si osoba na druhé straně může zkopírovat nebo vyfotit. Zůstanou také součástí záloh pořízených v době existence zprávy.

MMF23

Pokud funkci ještě ve WhatsAppu k dispozici nemáte, vyčkejte. Distribuce zabere zhruba jeden měsíc.

Využijete mizející zprávy ve WhatsAppu?

Zdroj: Facebook

Byl pro vás článek přínosný?