Hlavní navigace

Zdá se, že jiné novinky se už neobjeví. Windows 10 verze 20H2 je kompletní

24. 8. 2020

Sdílet

Zdroj: logo: Microsoft / koláž: Petr Urban / Cnews

Mysleli jste si, že Microsoft do Windows 10 verze 20H2 ještě nějaké novinky přidá? Teď už to tak nevypadá. Testování podzimního vydání Desítek, jež zatím setrvává v testovacích kanálech, bylo zahájeno v půlce června. Jedinou tehdy známou novinkou byla integrace nového Edge do základní výbavy operačního systému. Větší balík vylepšení pak dorazil koncem července.

Od začátku víme, že verze 20H2 bude malým vydáním distribuovaným formou servisní aktualizace pro verzi 2004. Přidané funkce proto nepřináší převratné změny, jedná se však o vylepšení, kterých si všimnete a mohou mít dopad na produktivitu. Zaujme jemnější design nabídky Start, při práci s novým Edgem se můžete mezi stránkami přepínat nabídkou pro přepínání programů ve Windows. (Ačkoli nemusíte, pokud o to nestojíte.)

Tyto novinky si případně připomeňte ve článku Většinu červencových novinek Microsoft přidává do Windows 10 verze 20H2. Ale pojďme už k poslednímu vývoji. Microsoft 20. srpna oznámil, že verzi 20H2 oficiálně uvolňuje k testování v organizacích, které již předchází standardnímu nasazení tzv. finálního softwaru. Z oznámení vyplývá, že už Windows 10 verze 20H2 považuje za hotový. Tedy z hlediska funkcí, optimalizace a ladění chyb samozřejmě ještě pokračují.

MM_AI

Pokud si chcete vylepšení osahat, můžete se přidat do kanálu Beta v rámci programu Windows Insider. Je ale také možné aktivovat funkce ve verzi 2004 úpravou registru, protože Microsoft je do ní již přidal skrze poslední servisní aktualizace.

Zdroj: Windows IT Pro Blog via Neowin

Byl pro vás článek přínosný?