Hlavní navigace

Windows 10 Mobile konečně s podporou čteček otisků. Přijde v letní aktualizaci

13. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Necelé tři roky po uvedení iPhonu 5S si s čtečkami otisků prstů porozumí i Windows 10 Mobile. Součástí Windows 10 je přihlašovací rozhraní Hello, které počítá s různými biometrickými autentizacemi, avšak čtečky otisků byly dosud dostupné jen u desktopové verze systému. Na mobilech Microsoft podporoval zatím jen skenery oční duhovky, ty integroval i do svých vlajkových Lumií 950 a 950 XL.

Podpora čteček otisků zamíří do W10M v létě
Podpora čteček otisků zamíří do W10M v létě

O podpoře v mobilní verzi Microsoft poprvé promluvil na aktuálně probíhající konferenci WinHEC. Firma ukazuje novinky hardwarovým partnerům v Šen-čenu a Tchaj-peji. Z dostupných informací lze vyčíst, že ovladače pro ARMové procesory vzniknou pouhou rekompilací driverů pro desktopovou platformu x86.

 

Čtečku otisků ponese i zatím nejlepší představený telefon s mobilní verzí Windows – HP Elite x3. Ten ji dokonce kombinuje se skenerem duhovky. Každá z metod má něco do sebe, ale čtečky otisků jsou nám bližší. Skener duhovky se sice zatím nepodařilo obelstít, ale je pomalejší a vyžaduje přímý pohled z blízka na telefon. Otisk je rychlejší a telefon můžete odemknout už při vytahování z kapsy, což vyvažuje i teoreticky slabší zabezpečení.

Zdroj: Microsoft via Martin Suchan