Hlavní navigace

Windows 10 vás budou umět zbavit bloatwaru od výrobců. Ale až v letní aktualizaci

20. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Výroční update Desítek označený jako Redstone s sebou přinese jednu užitečnou novinku pro uživatele, kteří systém měli předinstalovaný na zakoupeném počítači. Ten s sebou obvykle přináší další dodatečný software jako antivir, zkušební verzi Office a další programy, které PC zpomalují nebo jej kvůli dírám vystavují nebezpečí.

Nástroj Refresh Windows
Nástroj Refresh Windows

V Redstonu však bude možné použít nástroj Refresh Windows, který stáhne aktuální verzi desítek a provede čistou instalaci systému. Uživatel dostane možnost zachovat osobní soubory, jinak ale zmizí všechny aplikace, nastavení a další soubory uložené mimo osobní složku.

 

Funkce je již dostupná v programu Windows Insider. Vyzkoušet si ji mohou betatesteři, kteří využívají sestavení 14342 a novější. Windows Refresh se musí stáhnout zvlášť přes tento odkaz.

Poznámka: Windows 10 již obsahují nástroj pro obnovu počítače do továrního nastavení. Systémový obraz ale mohl výrobce upravit, aby v něm zůstal i jím zvolený software. Reset přes Windows Refresh ale stáhne čistý a aktuální obraz Desítek ze serverů Microsoftu. Fakticky je možné stáhnout ISO i ručně a vytvořit instalační médium, ale to je několik kroků navíc.

Zdroj: Microsoft via Thurrott