Hlavní navigace

Další způsob doručování novinek do Windows 10. Microsoft zkouší Feature Experience Pack

1. 12. 2020

Sdílet

Zdroj: Microsoft

Častou distribuci nových funkcí do Windows v posledních letech dobře známe. Většinu jich obsahují nové hlavní verze operačního systému, na které tzv. upgradujeme. Ve zhruba posledních dvou letech ale Microsoft nové funkce do systému „pašuje“ i pomocí standardních servisních aktualizací.

Teď zkouší další model distribuce. Novými funkcemi Desítky vybaví balíky označené jako Windows Feature Experience Pack. Ty přímo slibují nové funkce, které jsou vyvíjeny nezávisle na samotném operačním systému. Teoreticky by tak mohly být používány v různých verzích Windows 10, ačkoli to firma nezmiňuje.

Tvrdí ale, že by takto mohla dodávat funkce častěji. Prozatím platí, že vývojový tým v novém režimu vytváří jen pár přídavků. Vše je potřeba od počátku testovat, aby se prokázala životaschopnost modelu. Distribuce balíků Feature Experience bude probíhat přes Windows Update.

MM_AI

Windows Feature Experience Pack se představuje v kanále Beta (foto: Petr Urban) Windows Feature Experience Pack se představuje v kanále Beta (foto: Petr Urban / Cnews)

V tuto chvíli můžete získat Windows Feature Experience Pack 120.2212.1070.0, a to v kanále Beta. (Neobejdete se bez posledního vydání, které se v tomto kanále nachází, tj. build 19042.662.) Pomocí klávesové zkratky Win+Shift+S díky němu vyfotíte obrazovku a snímek rovnou uložíte do vybrané složky. Dále balík přidává jeden režim dotekové klávesnice – v režimu portrétu ji rozdělíte na dvě části.

Zdroje: Windows Insider Blog

Byl pro vás článek přínosný?