Gorilla Glass 6 přichází. Displeje vydrží až 15 pádů na zem

2
Corning Gorilla Glass
Corning Gorilla Glass

Podle výzkumu společnosti Toluna lidé upustí mobil v průměru sedmkrát za rok, v polovině případů z výšky do jednoho metru. Odolné sklo Gorilla Glass 6 by podobným nešikům mohlo chránit telefon (a tím i peněženku) zhruba dva roky. Jeho výrobce, společnost Corning, totiž tvrdí, že nová generace gorilího skla v laboratorních podmínkách ustojí 15 pádů z výšky jednoho metru při dopadu na tvrdou zem. Je v tom dvakrát lepší než Gorilla Glass 5.

Corning dělá odolná skla pro různé typy zařízení již 11 let. Za tu dobu je bezmála 50 výrobců využilo u více než šesti miliard produktů. Trhu jasně dominuje, ale bez konkurence není. Řada výrobců využívá konkurenční skla Dragontrail od japonské firmy Asahi Glass. Motorola zase občas nasadí vlastní technologii ShatterShield.

Gorilla Glass 6 využívá zcela nový substrát, který je podle výrobce vhodný pro ochranu displeje i zad telefonu před poškrábáním, pády, a přitom nesnižuje účinnost bezdrátového nabíjení, citlivost na dotyk ani kvalitu zobrazení. Corning už rozeslal vzorky výrobcům, v prvních produktech se šestá gorila objeví za několik měsíců.

Gorilla Glass 6 přichází. Displeje vydrží až 15 pádů na zem
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 10 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Já si u takovýchto prohlášení o vylepšeních (je jedno, zda tohle, nebo o zrychlení v CPU, OS, atd.) vždy říkám, že tak dvě-tři verze zpět daný výrobek muset být totálně nepoužitelný 🙂