Creators Update někomu snížil herní výkon. Microsoft identifikuje příčiny

Pro herní komunitu Creators Update nakonec není přínosem. Objevil se v něm herní režim, paradoxně však tato verze Windows výkon spíše snižuje.

7
Windows 10
Windows 10

Všimli jste si propadu herního výkonu po přechodu na Creators Update? Sváteční hráči a hráčky to možná nezaznamenali (podobně jako já), stížnosti na špatný výkon se však na různých fórech objevují. Jak se zdá, nejsou neopodstatněné. K problému se v minulém týdnu přihlásil Microsoft v rámci sběru zpětné vazby v programu Windows Insider.

Lidé si stěžují, že po upgradu na Creators Update ve hrách pociťují různé zasekávání, někdy pak vyloženě drastické snížení počtu vykreslených snímků za sekundu. Podle dotčených jedinců situaci neřeší přeinstalace ovladačů, vliv na problém nemá ani vypnutí či zapnutí funkcí pro záznam hraní a (poněkud ironicky) pro posílení herního výkonu.

V tuto chvíli nevíme, čím je snížení výkonu způsobené, Microsoft nicméně situaci analyzuje. Již identifikoval několik zdrojů zasekávání a jeden z nich je již opravený. Ale pozor, nikoli formou servisní aktualizace pro Creators Update, nýbrž v sestavení 16273, které již patří do jiné vývojové větvě – jedná se o Windows 10 Fall Creators Update.

Otázkou tak zůstává, zda budou problémy vyřešeny v rámci Creators Updatu, nebo si hráčská komunita bude muset počkat na Fall Creators Update. Zatím to vypadá spíše na to druhé. Jenže distribuce nové hlavní verze Desítek trvá měsíce (široká distribuce začíná v říjnu), takže buď si dotčení jedinci budou muset počkat, nebo budou muset vynutit instalaci nové verze dříve ručně.

Jenže se tím pro změnu vystaví riziku, že je budou provázet jiné problémy různého charakteru, jak to v případě čerstvých vydání operačních systémů bývá. Všimli jste si horšího herního výkonu po instalaci Creators Updatu?

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. Tak ještě že jsem zůstal na předchozím Anniversary ale štve mě Windows update furt mi vnucuje aktualizaci na Creators předtím to otravovalo až po pár dnech ale dnes mi vyskočila hláška že se mi to bude připomínat každý den co to odmítnu a nevím jak se toho zbavit tak abych mohl aspoň instalovat opravy na stávající.