Creators Update pro smartphony vyjde také v dubnu a distribuce bude také řízená

Oficiálně padlo, kdy další hlavní verzi Windows 10 dostanou do rukou majitelky a majitelé dlaždicových smartphonů.

3
Lumia 930
Lumia 930 (Ilustrační foto)

Microsoft už prozradil, že distribuce Windows 10 Creators Update bude zahájena 11. dubna. Toto datum se ale týká jen osobních počítačů či tabletů s plnohodnotnými edicemi. Co ale mobily? Co se smartphonů týče, věděli jsme jen to, že budou až druhé na řadě. Microsoft nás tentokrát naštěstí nenapínal tak jako to měl ve zvyku kdysi a také oficiálně prozradil, co v souvislosti s mobilním systémem plánuje.

Creators Update pro telefony bude uvolněn 25. dubna. Jak jsem už dříve uvedl, ve skutečnosti toto datum tolik neznamená. Distribuce nového systému bude postupná jak na počítačích, tak na mobilech. Jenže na počítačích si můžete instalaci vynutit, pokud chcete mít nejnovější software. Na mobilu vám ale v cestě budou stát překážky v podobě výrobců zařízení a operátorů, kteří mohou aktualizace pozdržet.

V případě zájmu se ale vždycky můžete přidat k programu Windows Insider a kanálu Release Preview. Ten vám nabídne v podstatě stabilní edici softwaru na rozdíl od kanálů Slow a Fast ring, které budou zanedlouho shodně nabízet přístup k nejčerstvějším sestavením nástupnické verze Desítek. Microsoft nicméně stejně jako v případě Creators Updatu pro počítače chce získávat zpětnou vazbu a nasazovat systém na zařízeních postupně tak, aby věděl, že na nich bude fungovat bez potíží. I zde tedy bude aplikována řízená distribuce.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE