Creditas a Richee spouštějí Google Pay. Chystají i Apple a Garmin Pay

5

Další finanční institucí, která spouští platby mobilem, je Banka Creditas. Od včerejška může všech jejích 56 tisíc klientů začít používat bezkontaktní platební službu Google Pay. V červenci dorazí i hodinkový Garmin Pay, během podzimu pak také Apple Pay.

Do Google Pay je možné přidat karty Creditas i Richee. Uživatelé budou stejně jako jinde potřebovat mobil s Androidem 5.0 a novějším, čipem NFC a zámkem telefonu. Při platbách do 500 Kč stačí telefon před přiložením k terminálu pouze probudit (rozsvítit displej), u větších plateb je nutné telefon odemknout.

Creditas je již patnáctou českou společností, která začala využívat systém Google Pay. Naposledy se v dubnu připojily Fio banka a Home Credit. Google Pay chtějí letos nabídnout také Česká spořitelna, ČSOB a Twisto, viz náš aktualizovaný plán.

Zdroj: Creditas

Creditas a Richee spouštějí Google Pay. Chystají i Apple a Garmin Pay
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Richee je sice bohužel dost neprofesionální aplikace, ale banku Creditas jinak oceňuji za to, že se snaží přinášet férové podmínky pro zákazníky (včetně směnných kurzů i úroků), i technické inovace nejen v podobě multi-bankovní aplikace, ale třeba i v podobě okamžitých plateb i mobilních platebních systémů. Většina dalších českých bank sice nabídne vždy nějakou výhodu, ale v ostatních oblastech spí.