Další aktualizace pro Windows 10 April Update a rekapitulace červencových zmatků

Červencové aktualizace pro Windows a další produkty působily různé potíže. Windows 10 verze 1803 získává již třetí aktualizaci v tomto měsíci.

3
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Poslední pokusy o opravy nedopadly na jedničku. V minulém týdnu, tedy jeden týden po záplatovacím úterý, Microsoft přinesl nové opravné balíčky pro Windows 10, ale také některé další produkty. Popletena byla čísla sestavení jednotlivých vydání Desítek uvedená v oficiálním seznamu změn, jak později vyšlo najevo.

Doteď jsou přitom v seznamu uvedena schizofrenně dvě čísla, což platí pro aktualizace pro všechny tři podporované verze Windows 10. V případě aktualizace KB4345421 pro April Update tak v informacích narazíte jak na původně uvedené číslo sestavení 17134.166, tak 17134.167. Druhá varianta je, mimochodem, správná, takto se systém po aplikaci aktualizace hlásí. Podobné je to s aktualizacemi KB4345420KB4345419.

Tyto tři aktualizace měly za úkol vyřešit problémy, které způsobily jejich předchůdkyně v rámci červencového záplatovacího úterý (trable dělaly také na serverech, kde kvůli nim nesprávně pracoval Exchange). Snad to i zvládly, problémy se však vyskytly s jinými aktualizacemi.

Červencové záplaty pro .NET Framework 4.6 a 4.7 KB4340557 a KB4340558 se odmítají nainstalovat po instalaci aktualizací KB4291497 nebo KB4291495. Kromě toho začalo za určitých podmínek docházet k vysokému vytížení procesoru po instalaci aktualizací KB4345418 (pro Windows 10 v1607 a Windows Server 2016) a KB4054566 (pro .NET Framework 4.7.2), jak si všiml Martin Brinkmann.

Změny v rámci aktualizace KB4340917

Včera pak Microsoft vydal další aktualizaci, tentokráte pro Windows 10 April 2018 Update. Nese označení KB4340917 a číslo sestavení systému zdvihá na 17134.191. Některým z vás už se tak Windows připomněl s tím, že vyžaduje restart. U této aktualizace mohu potvrdit, že popsané číslo sestavení odpovídá realitě. Seznam hlavních změn vypadá takto:

 • Některá zařízení v Active Directory nebo Hybrid AADJ++ mohla být neočekávaně odhlášena ze služby Microsoft Intune či nástroje pro správu třetí strany.
 • Byly zaktualizovány informace o časových pásmech.
 • Byla zlepšena schopnost rodiny funkcí Universal CRT Ctype zvládnout EOF jako validní vstup.
 • Docházelo k potížím s registrací ve službě Push to Install.
 • Problémy se týkaly cestovních uživatelských profilů. Složky AppData\Local a AppData\Locallow byly nesprávně synchronizovány při přihlášení a odhlášení. Za příčinu byla identifikována změna ve Windows 10 v1803.
 • Blíže nespecifikované potíže se dotýkaly periferií, jež používají parametry Quality of Service (QoS) pro připojení přes Bluetooth.
 • Neustále narůstalo využití paměti SQL Serverem při šifrování dat symetrickým klíčem, který obsahuje certifikát.
 • Použití nesprávného hesla v prostředí PEAP, kde je aktivní SSO, došlo k odeslání dvou autentifikačních žádostí s neplatným heslem. Kvůli tomuto chování mohlo dojít k předčasnému vyčerpání pokusů o přihlášení a uzamknutí účtu. DisableAuthRetry (Dword) v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RasMan\PPP\EAP\26 nastavte hodnotu na 1.
 • Z aplikací pro prostředí Win32 nebylo možné tisknout písma typu OpenType.
 • V aktivním režimu LogOnly docházelo k úniku paměti, který způsobovala funkce DNS Response Rate Limiting.
 • V rámci relace RemoteApp mohlo dojít ke zčernání obrazovky při maximalizaci okna aplikace na sekundárním monitoru.
 • Chyba v IME způsobovala neočekávané ukončení zadávání japonských znaků v aplikacích jako Microsoft Outlook.
Již třetí týden za sebou získala verze 1803 nový servisní balíček
Již třetí týden za sebou získala verze 1803 nový servisní balíček

Pokud s touto nebo předchozí aktualizací pro April Update nainstalujete červencovou aktualizaci pro .NET Framework, jež obsahuje také záplaty, můžete se nadále setkávat s chybovým hlášením při pokusu o načtení komponenty COM, viz KB4345913.

Další aktualizace pro Windows 10 April Update a rekapitulace červencových zmatků
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 18 hlasů

3 KOMENTÁŘE

 1. Co ještě všechno bude třeba zprasit, aby v Redmondu pochopili ze to neumí a je třeba zacit znova radostneji a lépe?Tedy udělat jedny windows a o ty se starat.Vždyť oni uz ani sami nevi ke kterému sestavení patří která zaplata. Co pak teprve chudák uživatel 😁