Další den, nové sestavení. Microsoft vydal Windows 10 Insider Preview build 16294

Opravy, opravy a zase opravy.

0
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
-
Zdroj: Microsoft

Tohle je ona rychlost, jakou Microsoft slíbil. Poslední testovací vydání Windows vyšlo 19. září, den nato ale přichází další. Technicky vzato bylo vydáno včera, vzhledem k časovému posunu to pro nás znamená, že jej budeme převážně stahovat až ode dneška. Windows 10 Insider Preview build 16294 vychází zatím jen pro Fast ring a nabízí novou dávku oprav.

Podle Microsoftu nemusí být sestavení dostupné hned pro každého, takže případně zkuste aktualizace zkontrolovat za chvíli, pokud se vám nedaří novinku detekovat. Seznam nejdůležitějších oprav vyhlíží následovně:

  • Byla vyřešena chyba, kvůli které se na zařízeních Surface Pro 3 mohl systém dostat do stavu, kdy nemohl být řádně spuštěn. Pokud se ovšem vaše zařízení do tohoto nepoužitelného stavu dostalo, musíte jej opravit ručně. Návod najdete na fóru Microsoft Community.
  • V nizozemských instalacích mohl proces explorer.exe skončit v sérii pádů, pakliže si aplikace vyžádala, aby byla zobrazena rychlost stahování OneDrivu.
  • Nástroj expand.exe nezvládl rozbalit soubory CAB, které v názvu obsahovaly japonské znaky.
  • Mohlo dojít k tzv. souběhu, který mohl způsobit zprůhlednění obsahu okna tak, že zůstal viditelný pouze rámeček. Souběh mohl dále způsobit zpomalení po odemknutí účtu.
  • Někdo v programu Insider spatřoval chybu 0x800B010C při pokusu o upgrade. Dělo se to v případě několika posledních sestavení.
Nové sestavení vyšlo den po předchozím
Nové sestavení vyšlo den po předchozím
Ohodnoťte tento článek!