Další snímek Neonu ukazuje Windows v bílém balení a s monochromatickými ikonami

Microsoft poprvé přiznal, že Neon není jen výmysl návštěvníků a návštěvnic tanečních klubů. Přinese konzistenci, což v tomto případě znamená mj. opravdové světlé schéma.

4
Projekt Neon
Projekt Neon

Již pár měsíců víme, že Microsoft pracuje na novém designovém jazyku pro Windows. Práce trvají více než rok, přesto stále není zrovna na dosah. Nasazení bude pozvolné, přičemž s Neonem poprvé pořádně potkáme na podzim s Windows 10 „Redstone 3“. Není to zcela nový styl, jde o pokračování Metra z Windows 8 a jeho následovníka – současného Microsoft Design Language 2 z Windows 10.

Další informace spolu s prvními konceptuálními obrázky jsme spatřili začátkem ledna. Nyní, v první části února, si můžeme prohlédnout úplně nový obrázek. Původně se objevil na pozadí prezentace, kde byl zakrytý jinými prvky. Tom Hounsell jej nicméně zveřejnil na Twitteru, takže se na něj můžete podívat v úplné kvalitě. Čím je zajímavý? Především ukazuje bílý hlavní panel.

Bílá je taky dobrá

Desítky mají dva základní motivy pro aplikace: tmavý a světlý. Microsoft postupně přidává do aplikací podporu pro oba typy motivů, dosud však platilo, že systémové prvky tyto dva motivy nepodporují. Hlavní panel, nabídka Start nebo Centrum akcí jsou standardně tmavé, přičemž reagují maximálně na změnu sekundární barvy, která obarvuje mj. záhlaví oken.

Koncept designového stylu Neon
Koncept designového stylu Neon | Foto: Tom Hounsell/Microsoft

Součástí této palety však bílá není – záhlaví oken totiž jsou bílá, když obarvení vypnete. Oficiálně tedy neexistuje možnost, jak hlavní panel a další prvky zahalit do bílé. (Nastavení vysokého kontrastu pochopitelně nepočítám.) Dává ale smysl, aby v tomto Windows nabídl více možností, a tak se časem dočkáme pravého světlého motivu pro celý systém. V souvislosti s Neonem ostatně bylo řečeno, že k jeho cílům patří konzistence. Za zmínku stojí také monochromatičnost ikon na hlavním panelu.

Jak jsem uvedl, původně se obrázek objevil v rámci prezentace během Windows Developer Day. To bylo poprvé, co Microsoft potvrdil, že je Neon existující projekt. Podle všeho tedy nabírá reálné obrysy, takže doufám, že se více dozvíme během konference Build, které tentokrát proběhne až v první třetině května.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Na screene si treba vsimnut par drobnosti:
    Vedla hodin chyba ikona centra oznameni aj dalsie ikony. Je tam iba cas a datum.
    Aplikacia nema ramik (a vizualne oddelene prvky na zavretie, minimalizaciu..) a preto by mohlo ist iba o jej dizajn.

    Cisto konspiracne by mohlo ist o dizajn a mozno priamo Windows 10 Cloud, teda odlahceny Windows, ktory bude urceny pre lacne a mobile first zariadenia a takto ho MS testuje.