Datové schránky budou upozorňovat na konec platnosti STK

0
Datové schránky
Datové schránky
-
Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

Český e-government je zase o kousek užitečnější. Od 1. dubna totiž budou datové schránky upozorňovat na blížící se konec platnosti technické kontroly aut a motorek. Každý vlastník vozidla dostane avízo 60 dní před koncem STK. Doteď datovky upozorňovaly například na konec platnosti občanských průkazů a pasů.

Doplňování podobných služeb ale potrvá, protože musí být ošetřeno v zákonu. Upozorňování na konec STK pomocí datových schránek vzešlo z pozměňovací návrhu poslance Martina Kupky (ODS), který loni doplnil novelu zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

TIP: Datové schránky se přiblíží e-mailům. Vláda je chce dostat blíž k lidem

V Česku je již 970 000 datových schránek a za deset let provozu se odeslalo přes 640 milionů zpráv. Momentálně se jich každý měsíc odešle přibližně 9 milionů. Letos datovky prošly velkým redesignem a dočkají se i nových funkcí. Vláda totiž chce, aby datovky začali použít i běžní občané (fyzické osoby). Ministerstvo vnitra dnes uvedlo, že z 6,6 milionu dospělých Čechů si schránku zřídila jen dvě procenta populace.

Datové schránky budou upozorňovat na konec platnosti STK
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů